Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy i mroczki w oczach po nagłym podniesieniu się z miejsca


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki problem, może nie wielki, ale jest ważny dla mnie.
Mam 14 lat, uczęszczam do 2 gimnazjum. Gdy długo siedzę, np. uczę się, czytam książkę, oglądam telewizje itp. i nagle wstanę przejde parę kroków to zciemia mi się przed oczami i tak jakbym wogole nic nie mogła robić, bo czuje że moje nogi i ręce stają się .... słabe. No można powiedzieć że jest to normalne i u ludzi czasami tak się dzieje.

Jednak 2 tygodnie temu, rano, moja mama mi prostowała włosy i siedziałąm na krzesle dobrą godzinę. Mama skonczyła a ja wstałam, (nie szybko, normalnie wstałam) zrobiłam krok i tak jak pisałam wczesniej, sciemniło mi sie, zakreciło w głowie wiec szybko chcialam z powrotem usiąść na to krzesło ale zamiast na krzesło upadłam na ziemię :P
Nagle czułam tak jakbym się obracała wokół siebie ( miałam zamknięte oczy) i cos krzyknęłam "czemu mi to zrobiłes?!" W tym pomieszczeniu siedzial tez moj tata.... myslal ze ja do niego to mowilam..... no ale ja nie mam pojecia czemu to powiedzialam.... [sama bylam zdziwiona] i na koncu taki metaliczny posmak mialam w ustach....

dosc czesto razy spotkala mnie w domu taka sytuacja tylko ze sie usiadłam lub kucnełam i było dobrze , szybko przeszlo, ale czułam znowu ten metaliczny posmak i mialam zdretwiale palce. Teraz to jedynie jak długo siedzę i sie tak przeciągnę wieczorem to mi sie zciemnia.

Pytanie. Czemu tak się dzieje ? Mam niedobór jakiś witamin ? Jak temu zaradzic ?

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Zasłabnięcia u młodych dziewcząt mogą mieć wiele przyczyn. Na podstawie krótkiego opisy w internecie niemożliwe jest ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości. Powtarzające się epizody omdleń po szybkim wstaniu z łóżka są wskazaniem do diagnostyki omdleń wazowagalnych. Wskazana jest wizyta u pediatry, który skieruje Cię na odpowiednie badania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...