Forum Zdrowie

Powiększona wątroba

~polina

~polina

we wrzesniu byłam w szpitalu na mononukleoze, potem po wyjsciu kazano mi przestrzegac diety ale wiecie jak to jest raz czlowiek pamieta raz nie. od poczatku miesiaca boli mnie jednak watroba bylam na USG i okazalo sie ze jest powiekszona:
Wątroba powiększona o wzmożonym echogramie, bez zmian ogniskowych, 18 cm, ten pan co robil mi usg mowil ze wystaje poza luk zebrowy. nie wiem co to oznacza, dodam ze mam troche nadwagi, czy dzieki diecie i schudnieciu watroba wroci do normalnych rozmiarów?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

W czasie mononukleozy dochodzi do powiększenia wątroby. Istnieje zatem podejrzenie, że wątroba nie zdążyła zmniejszyć się po przebytej chorobie. Wskazana jest kontrola za 2-3 miesiące.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 33 lata, Warszawa
Sonia

Sonia

ja miałam taka sama sytuacje i musialam przestrzegac diety, watroba sama wrocila do swoich prawidlowych rozmiarow

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 32 lata, Radom
Rubinowa

Rubinowa

a długo leczyłaś się na mononukleozę

--

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

306 rubinowa Kobieta, 37 lat, Warszawa
~Sebek1978

~Sebek1978

Witam serdecznie. Byłam na tomografi komputerowej oto opis:
Wątroba powiększona, wymiar przednio-tylny w lini środkowo-obojczykowej około 160 mm.Wątrob jednorodna.Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe umiarkowanie poszerzone.Bardziej są poszerzone zewnątrzwątrobowe drogi żółciowe - PWW ma średnicę do 26 mm, PZW do 20 mm.Niejasny obraz bańki wątrobowo-dwunastniczej - światło poszerzonego PŻW zwęża się stożkowo, jak przy rozroście w brodawce Vatera,
W badaniach krwi miałam alat 178, aspat 151, GGTP 195 U/l, fostafaza alkal. 825U/l. Co to jest? Proszę o wyjaśnienie opisu.Dziękuję