Skocz do zawartości
Forum

Powiększona wątroba


Gość polina

Rekomendowane odpowiedzi

we wrzesniu byłam w szpitalu na mononukleoze, potem po wyjsciu kazano mi przestrzegac diety ale wiecie jak to jest raz czlowiek pamieta raz nie. od poczatku miesiaca boli mnie jednak watroba bylam na USG i okazalo sie ze jest powiekszona:
Wątroba powiększona o wzmożonym echogramie, bez zmian ogniskowych, 18 cm, ten pan co robil mi usg mowil ze wystaje poza luk zebrowy. nie wiem co to oznacza, dodam ze mam troche nadwagi, czy dzieki diecie i schudnieciu watroba wroci do normalnych rozmiarów?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Byłam na tomografi komputerowej oto opis:
Wątroba powiększona, wymiar przednio-tylny w lini środkowo-obojczykowej około 160 mm.Wątrob jednorodna.Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe umiarkowanie poszerzone.Bardziej są poszerzone zewnątrzwątrobowe drogi żółciowe - PWW ma średnicę do 26 mm, PZW do 20 mm.Niejasny obraz bańki wątrobowo-dwunastniczej - światło poszerzonego PŻW zwęża się stożkowo, jak przy rozroście w brodawce Vatera,
W badaniach krwi miałam alat 178, aspat 151, GGTP 195 U/l, fostafaza alkal. 825U/l. Co to jest? Proszę o wyjaśnienie opisu.Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...