Skocz do zawartości
Forum

Uporczywy ból głowy a walka z migreną


Gość abara

Rekomendowane odpowiedzi

warto zrobić tomografie przynajmniej beda wiedzieli coś więcej w razie czego skierują Cię do neurologa tylko szkoda że tak odległy termin i jeszcze będziesz musiała przecierpieć miesiąc

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem po 2 tomgrafiach, mam migreny i nie ma nie skutecznego lekarstwa. Biore M****** w przypadku silnego bolu. Zapobiegawczo dostalam D******* ale nie pasuje mi i mimo tego bole sa. Niedlugo mam kontrole neurologiczna, moze dostane nowy lek.

Jak ktos wyzej napisal "zrob tomografie wez leki to nie bedzie" guzik prawda, tomografia nic nie da :D a leki...eh, trzeba probowac roznych

Odnośnik do komentarza

Przykro mi, ale nie znam nikogo kto by wyleczył się z migreny. Można jednak ja opanować i tak troszkę kontrolowac. Można prowadzic kalendarzyk migrenowy, aby lepiej poznac strukture nękających migren i móc się na nie przygotować, w sensie, że rozpoznajesz pierwsze objawy, wiesz co się szykuje to od razu robisz to co zazwyczaj pomaga, a nie np. zabierasz się za jakieś wazne duże zadania do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo serdecznie, miałem podobne problemy do twoich, i odziwo pomógł mi suplement diety amerykańskiej firmy nazwa tego suplementu to "MEGGRIM" stosuję go od pół roku i jestem bardzo zadowolony z efektów jestem zdecydowanie na tak !!!!

Odnośnik do komentarza

Ja też sie mecze z tym cholerstwem i z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie da sie tego wyleczyc, a co do tego to mi nie pomagaja zadne leki po prostu staram sie usnac i tylko to mi pomaga zaden lek dp tej pory mi nie pomogl, a ten post powyzej wyglada troche jak reklama...

Odnośnik do komentarza

To nieprawda , że nie ma leku na migrenę. Nie ma w tym sensie , że można ją wyleczyć i ból się nie pojawi. Natomiast są skuteczne leki przerywające napad bólu. Są to tzw. tryptany o nazwie farmakologicznej sumatriptanum np. summamigren , sumigra. Wiem o tym bardzo dobrze , ponieważ od dziecka miałam bardzo ciężkie migreny. Leczyłam się w Poradni Leczenia Bólu i tam po raz pierwszy dostałam zastrzyk. W latach 80 -tych zaczęto sprowadzać z Niemiec summamigren. Był to lek dość drogi. Obecnie jest dostępny w aptekach. Jeżeli migrena została rozpoznana, co można nawet stwierdzić bez specjalistycznych badań , bo objawy są charakterystyczne , to lekarz rodzinny bez problemu przepisze ten lek. Tabletkę trzeba wziąć od razu , kiedy pojawi się ból. Dobrze jest też wziąć np. tabletkę paracetamolu. przez godzinę dwie samopoczucie nie jest zbyt przyjemne, ale ból nie ma prawa się rozwinąć. Najlepiej też mieć coś na sen , a po obudzeniu człowiek budzi się bez bólu. Wiem , co ja przeszłam i to było niesamowite cierpienie . Jest o wiele bardziej dolegliwe niż złamania kości np. kości biodrowej. Raz trafiłam na pogotowiu na lekarza , który chyba miał jakiekolwiek pojęcie na ten temat i podał mi zastrzyk w działaniu zbliżonym do morfiny. Nie dajcie sobie wmówić , jeżeli migrena jest rozpoznana, że nie ma leku i trzeba się położyć w zaciemnionym pokoju. Lekarze , którzy tak twierdzą , nie mają pojęcia o czym mówią.

Odnośnik do komentarza
Gość Coreclinic

Mozna pozbyć sie migren. Medycyna naturalna zna sposoby a ja mam wypróbowane : Hirudoterapia ( fantastycznie oczyszcza krew), dieta( eliminacja wybranych produktów ), biorezonans który pomoże określić przyczynę ( a to podstawa i warunek skuteczności ).

Odnośnik do komentarza

Skoro wiesz jaka jest przyczyna migren , to chyba nagroda Nobla się należy. Dotychczas nikt nie wie jakie są przyczyny. Wiadomo ,że ból wiąże się ze skurczem oraz rozkurczem naczyń krwionośnych mózgu . Genetyka ma duże znaczenie , bo jeżeli babcia miała migreny, to jest duże prawdopodobieństwo , że córka i wnuczka też mogą je mieć.

Odnośnik do komentarza
Gość Coreclinic

Totalna biologia fantastycznie tłumaczy wiele chorób . Wszystko zależy od poziomu problemu. Do gabinetu przychodzą osoby, które szukają ratunku jako ostatniej deski. Do wielu mozna sie przyzwyczaić ... niestety. Spokojnie może moje doświadczenie komuś sie przyda.
Banany, sery nasilają migreny i to jest udowodnione naukowo. Warto szukać rozwiązań aby lepiej sie poczuć .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...