Skocz do zawartości
Forum

Przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego


Gość Sara

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio miałam problemy z pęcherzem bolało mnie przy robieniu siku siadałam kilka kropel i nic a czułam jakby mi się chciało nie wiem ile. Taka sytuacja trwała od jakiegoś czasu leczyłam sie juz wczesniej ale to wracało. Lekarz stwierdził przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego. Dostałam jakies leki ale mam pytanie: czy powinnam czegoś unikac? Np. siadania na ławce czy coś? Albo czy powinnam jakoś specjalnie o siebie dbać aby pozbyć się choroby? Jeśli ktoś miał to samo co ja prosze o odpowiedź jak sobie z tym poradził!!!

Odnośnik do komentarza

Z pewnością oprócz przyjmowania przepisanych leków, wskazane jest również picie dużej ilości płynów. Pomocą mogą się okazać preparaty zakwaszające mocz, takie jak witamina C czy preparaty zawierające żurawinę (ze względu na interakcje m.in. z lekami przeciwkrzpliwymi, należy skonsultować się z lekarzem, zanim zacznie się je stosować).

Odnośnik do komentarza

najlepiej w ogóle nie dopuścić do tego, żeby się rozwinęło zapalenie pęcherza - taka jest moja dewiza. dobrze jest więc nosić ciepłe majtki, kurtkę zakrywającą pupę, pić dużo płynów, jeść suszoną żurawinę i łykać jakiś suplement z żurawiną - ja osobiście łykam ProUro, bo wystarczy 1 kapsułka dziennie i do tego ma w składzie już wit.C.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Też co jakiś czas nieokreślony mnie tak rozboli po sikaniu, bo np reszta moczu się wstrzyma, ale mi pomaga na to przemycie okolic intymnych gorącą wodą i wtedy bez problemu reszta siuśków leci hehe. Ale też myślę, że powinnam iść z tym do lekarza, może jakieś zapalenie mam. W każdym razie polecam przemywanie gorącą wodą, przynosi ulgę :)

Odnośnik do komentarza

Na ławce możesz siadać ale na murach już nie :) Bierz gorące kąpiele, dużo pij, jedz owoce, myj się dwa razy dziennie płynami do higieny intymnej. Oprócz tego picie naparu z pokrzywy szybciej usuwa bakterie z nerek. Nie bierz antybiotyków, bo od tego bardzo łatwo można się nabawić grzybicy. Skutecznie i szybko działają tabletki urofuraginum max, po tygodniu jest już wszystko ok (3x dziennie po tabletce).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...