Forum Zdrowie

to przeziębienie czy grypa?

~zen78675

~zen78675

Dzień dobry! Od kilku dni rozkłada mnie przeziębienie albo grypa. Mam katar, ból gardła i kaszel. Jestem osłabiona. Będąc na dworze oddychałam przez usta, ponieważ z powodu kataru mam zatkany nos. Rozbolało mnie gardło, pojawiła się chrypa. Przez pierwsze dni kaszel był suchy, męczący i trudny do opanowania. Niestety kaszel się rozwija. Od wczoraj kaszle na mokro. Kaszel staje się coraz gorszy. Zalega mi dużo flegmy. Dziś mam podwyższoną temperaturę, leżę w łóżku. Kuruję się domowymi sposobami i biorę syrop na kaszel. To jest raczej przeziębienie czy grypa?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~amelkk

~amelkk

Brzmi jak grypa, najlepiej jak pójdziesz do rodzinnego, żeby dał ci jakieś leki. Ja to się ostatnio przeziębiłam, bo szłam nocą, -4 a miałam jesienna kurtkę i bach, gorączka. Teraz już jeżdżę taksą , jestem z Krakowa, więc najczęściej DWÓJKI, bo mają spoko ceny i szybko przyjeżdżają. Nauczyłam się na błędach, nie ma co igrać ze zdrowiem. No i też byłam u lekarza, bo u mnie zapalenie krtani, jest bardzo częste, a już mi zaczęło odbierać głos.

~Werka17

~Werka17

Czasami ciężko odróżnić przeziębienie od grypy. Dlatego ja staram się nie dopuścić do rozwoju choroby. Przy pierwszych objawach przeziębienia stosuje Pelafen. Po nim szybko wracam do formy.

~Frento2

~Frento2

Ja, kiedy tylko mam pierwsze objawy przeziębienia czy czegoś mocniejszego, to nawet zanim wybiorę się do lekarza, to od razu biorę sambucol. Dzięki temu często unikam w ogóle wizyt u lekarza, bo sam radzę sobie z przeziębieniem.