Skocz do zawartości
Forum

Łupież tłusty, pomocy !!


Nikodem55

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, pytanie kieruje do dermatologa bądź trychologa. A wiec zacznę od początku, około 6 tygodni temu zauważyłem u siebie łupież tłusty. Częste swędzenie skóry głowy i złuszczający się naskórek głowy występujący wszędzie. Umówiłem się na wizytę do zaufanego trychologa na zbadanie skory głowy i poradę. Trycholog potwierdził, jest to łupież tłusty.
Trycholog przepisał mi szampon La Roche posay Kerium przeciwko łupieżowi tłustemu , emulsja zoxiderm również przeciwko łupieżowi tłustemu. Dieta bogata w cynk, witaminy z grupy B .
W tym tygodniu mija czwarty tydzień od czasu stosowania szamponu co drugi dzień i emulsji 2 razy w tyg. Efekty są, nie widzę już złuszczającego się naskórka od przeszło dwóch tygodni. Jednak jedyny problem pozostał nadal z mianowicie skóra nadal swędzi, rzadko na szczęście, ale nadal. Wcześniej swędzenie było uporczywe, kilkanaście razy w ciągu dnia. Aktualnie raz, może dwa, czasami co drugi dzień. Trycholog zalecił, jeżeli objawy nie ustąpią po czterech tygodniach to powinienem się udać do dermatologa. Jednak terminy w moim mieście są bardzo odległe. Najwcześniejsza wizyta byłaby za około 4 tygodnie. Nie chciałbym doprowadzić do rozwoju choroby. Proszę o jakieś rady osoby kompetentnej. Czy to normalne, ze skóra jeszcze swędzi ? Słyszałem, ze walka z łupieżem tłustym wymaga cierpliwości..

Odnośnik do komentarza

Jeśli to tak zaczęło się nagle i z takimi objawami, to jest raczej grzybica skóry głowy i musisz poczekać na wizytę u dermatologa.
Jak grzybica będzie wyleczalna, tak łupież tłusty nie.
Póki co spokojnie możesz myć głowę szamponem leczniczym przeciwłupieżowym Nizoral, kupisz w aptece.

Nie odpowiadają tu specjaliści.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...