Forum Zdrowie

Łupież tłusty, pomocy !!

Nikodem55

Nikodem55

Dzień dobry, pytanie kieruje do dermatologa bądź trychologa. A wiec zacznę od początku, około 6 tygodni temu zauważyłem u siebie łupież tłusty. Częste swędzenie skóry głowy i złuszczający się naskórek głowy występujący wszędzie. Umówiłem się na wizytę do zaufanego trychologa na zbadanie skory głowy i poradę. Trycholog potwierdził, jest to łupież tłusty.
Trycholog przepisał mi szampon La Roche posay Kerium przeciwko łupieżowi tłustemu , emulsja zoxiderm również przeciwko łupieżowi tłustemu. Dieta bogata w cynk, witaminy z grupy B .
W tym tygodniu mija czwarty tydzień od czasu stosowania szamponu co drugi dzień i emulsji 2 razy w tyg. Efekty są, nie widzę już złuszczającego się naskórka od przeszło dwóch tygodni. Jednak jedyny problem pozostał nadal z mianowicie skóra nadal swędzi, rzadko na szczęście, ale nadal. Wcześniej swędzenie było uporczywe, kilkanaście razy w ciągu dnia. Aktualnie raz, może dwa, czasami co drugi dzień. Trycholog zalecił, jeżeli objawy nie ustąpią po czterech tygodniach to powinienem się udać do dermatologa. Jednak terminy w moim mieście są bardzo odległe. Najwcześniejsza wizyta byłaby za około 4 tygodnie. Nie chciałbym doprowadzić do rozwoju choroby. Proszę o jakieś rady osoby kompetentnej. Czy to normalne, ze skóra jeszcze swędzi ? Słyszałem, ze walka z łupieżem tłustym wymaga cierpliwości..

200557 nikodem55 Mężczyzna, 23 lata, Kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Jeśli to tak zaczęło się nagle i z takimi objawami, to jest raczej grzybica skóry głowy i musisz poczekać na wizytę u dermatologa.
Jak grzybica będzie wyleczalna, tak łupież tłusty nie.
Póki co spokojnie możesz myć głowę szamponem leczniczym przeciwłupieżowym Nizoral, kupisz w aptece.

Nie odpowiadają tu specjaliści.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
ka-wa

ka-wa

Przeoczyłem fakt, że masz diagnozę, jeśli włosy są tłuste, to pewnie jednak będzie łupież tłusty, choć to i to, rodzina grzybów.
Trzeba by poznać przyczynę, żeby efektywnie leczyć, a to już jest problemem.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń