Forum Zdrowie

Ciśnienie mamy

~Smilling

~Smilling

Dzień dobry , moja mama na 41 lat od około 2 lat codziennie boli ją głowa. Jak jest dzień kiedy nie boli to jest cud. Od zawsze moja mama bierze tabletki przeciwbólowe ibuprom które na ten ból głowy nie działają już. Ostatnio zaczęła sobie mierzyć ciśnienie i to jej wyniki: 101/65 , 96/65 , 102/66 , 100/62 . Ogólnie są w tych granicach . Więc moje pytanie czy te bóle głowy mogą być od takiego ciśnienia?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Trochę za niskie to ciśnienie, ale niektórzy przy takim ciśnieniu funkcjonują normalnie, choć przy większych spadkach odczuwają np. zawroty głowy.

W każdym razie mama nie może zrzucać bólu głowy na niskie ciśnienie, tylko wybrać się do lekarza, niech szuka przyczyny.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~Smilling

~Smilling

Wiesz nie raz namawialam ją zeby poszla do lekarza , ale zawsze znajduje jakaś wymówke. Boję się o Nią, czy to może być np guz mózgu?

ka-wa

ka-wa

Nie musi to być guz mózgu, a np. bóle migrenopodobne, są na to tabletki, które bierze przed wystąpieniem bólu, więc powiedz mamie niech się nie męczy i wybierze się do lekarza.
Na takie bóle nie pomagają zwykłe tabletki przeciwbólowe, może właśnie mamie by pomogły te przeciwmigrenowe.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~Smilling

~Smilling

Dziękuję za radę , mam nadzieję że uda Mi się ją namówić bo jest naprawdę bardzo bardzo uparta . I mam nadzieję że to nie jest guz bo bym się załamala

Javiolla

Javiolla

Nie, no nie wkręcaj sobie guza. Ból głowy może być wynikiem wielu innych chorób, w tym także niskiego ciśnienia. Jednak zbyt niskie ciśnienie także się leczy więc to nie jest wymówką a argumentem na lekarza.
Kolejnym argumentem jest to, ze tabl przeciwbólowe strasznie uszkadzają żołądek. Gdy mama będzie brała je długo to zacznie uskarżać się na żołądek. Będzie więc miała dwa problemy. Lepiej iść do lekarza, zrobić badania i leczyć się na przyczynę bólu głowy, bo to mniejszy problem...po prostu.

Powiedz, ze dla otuchy możesz iść z mamą.

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby
Zazuu

Zazuu

Mysle, ze podstawa to badania kontrolne, profilaktyka to najlepsze co mozemy dla siebie zrobic. Diagnostyka prowadzi fajna jesienna kampanie aktualnie droga do zdrowia, moze warto byloby skorzystac?

260089 zazuu Kobieta, 29 lat, Katowice
~Smilling

~Smilling

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi , po prostu boję się najgorszego . Nawet doszukuje się u Niej innych objawow typu , brak koncentracji , zawroty głowy czy jakieś inne zachowanie , ale nic takiego nie zauważyłam

Javiolla

Javiolla

To nie bój się najgorszego jeśli nie ma ku temu podstaw, bo to bez sensu. Doszukuj się pozytywów, które są na pewno, a wtedy zacznie się lepiej układać. Choćby w kwestii porozumienia i namówienia mamy na badania. Panika w niczym nie pomaga, a sama się przez to nabawisz nerwicy. Potem zamiast mamę wspierać, to mama będzie musiała pomagać Tobie.

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby