Skocz do zawartości
Forum

Opuchlizna i ból palców u ręki


slawek77

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu mam problem z moimi palcami . W prawej ręce mam spuchnięte trzy palce , nie jest to spowodowane żadnym uderzeniem ani nic t tych rzeczy. Palce są lekko opuchnięte i strasznie bolą , czasami mam problem z nadgarstkami , nie mogę po prostu zginać ręki . Ból w nadgarstkach przechodzi raz szybciej a czasami trwa to do tygodnia albo dużej.

Odnośnik do komentarza

To mogą być problemy z krążeniem. Konieczna wizyta u lekarza. Nie lekceważ tego. Jak masz niedokrwienie w palcach albo jakiś stan zapalny to zwlekanie zaognia sytuację. Może dojść do martwicy, jak to niedokrwienie a jak stan zapalny to nieleczony może postępować na inne palce.

Odnośnik do komentarza

Lekarz odprawił mnie z kwitkiem. Po prostu powiedział że te moje palce to wynik stresu . A więc nic mi nie pomógł . palce jak bolały tak bolą, zauważyłem że po wyjściu z kąpieli jakby ból lekko znikał ale pózniej powraca . Może postaram się sprecyzować mój problem. Około dwóch tygodni temu poczułem ból w palcu wskazującym , ból nie był na tyle mocny żeby skierować się do lekarza . ( nie mogę zacisnąć pięści,zacisnąć długopisu w palcach , podnosząc coś ciężkiego nie jestem w stanie tego utrzymać w ręku. BÓL w palcach jest odczówalny tylko wtedy kiedy coś chwytam albo zaciskam dłoń.). Myślałem że ból minie ale po upływie tygodnia przeniósł się na palec środkowy a na dzień dzisiejszy jeszcze kciuk. Ręce odkąd pamiętam miałem zimne , nawet gdy w słońcu było 40 stopni.Dziękuje za odpowiedzi na mój problem.

Odnośnik do komentarza

Ja mam identyczne dolegliwości. Rano opuchnięte palce, silny ból. W ciągu dnia nie mogę zacisnąć dłoni. Ból i brak siły. W nocy budzę się z b.silnym bólem. Byłem u reumatologa, chirurga naczyń, ortopedy i reumatologa. Wszyscy niemalże identycznie powiedzieli , że w tym wieku to już tak jest i odsyłali do następnego "specjalisty". A ja mam dopiero 68 lat. Dotychczas byłem zdrowy.

Odnośnik do komentarza

Panie Maćku mam to samo teraz. Widzę po latach co u Pana. Stosowałam maść co jakoś czas ze sterydami jak Pan na uczulenie. Zaczęło sie wczoraj na jednym palcu. Czy Pan doszedł do tego co Panu dolegało? Bądź w jaki sposób Pan sobie pomógł?

Odnośnik do komentarza

Mojej mamie zaczęły najpierw drętwieć palce, okazało się, że to jest cieśń nadgarstka. Była na operacji, ale po tym zaczęły jej te palce puchnąć też. Lekarz wtedy skierował ją na zabiegi i ćwiczenia i kazał też robić drenaż limfatyczny tych palców. Bardzo polecał rehabilitację na Słomczyńskiego w Krakowie, więc znalazłyśmy ich na rehabilitacje.org i tam mama chodziła. Już po kilku zabiegach faktycznie palce były coraz szczuplejsze. No i ręka była bardziej sprawna. Teraz już zostały jej ćwiczenia do robienia w domu, a tak to już może normalnie ręką ruszać i jest dużo lepiej niż przed operacją.

Odnośnik do komentarza

Mojego męża bolała ręka i okazało się na rezonansie dopiero, że ma chorobę de quervaina. Długo chodził z tym i nie było wiadomo co mu jest. Znalazłam mu więc rezonans na Zachodniej 7 w Krakowie, bo taniej nigdzie nia ma, zadzwoniłam 698115115 i umówiłam go i w kilka dni miał badanie, opis też bardzo szybko, bo tam mają w trzy dni, a jak gdzieś indziej dzwoniłam to mieli i drożej i opisy po 10 dni, więc jak komuś zależy na kasie i na dobrym, szybkim opisie to tam jest ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...