Skocz do zawartości
Forum

Ostre zapalenie kaletki maziowej stawu łokciowego.


Sztero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 13.09.19 mam problem z łokciem. Wróciłem do domu po pracy, wieczorem tego samego dnia siadam na kanapę, opieram się łokciami I nagle w prawym łokciu poczułem ból. Zauważyłem delikatną opuchliznę i zaczerwienienie. 16.09.19 łokieć był bardzo spuchnięty i niesamowicie bolał. Udałem się więc do lekarza rodzinnego. Ten przeprowadził wywiad - (temp. ciała 36,9, nie uderzyłem się ani nie skaleczyłem się w ten łokieć). Lekarz rodzinny zdiagnozował zapalenie kaletki maziowej stawu łokciowego, wypisał '' chorobowe'', przepisał mi antybiotyk Cecaflor 20 tab. przepisał też lek przeciwzapalny ``Ibuflam 600mg`` 20 tab. 3x dziennie. Zalecił zimne okłady oraz unieruchomienie ręki. Po 7 dniach kolejna wizyta u lekarza rodzinnego - leczenie to nie pomogło nic! Gdy ręka była unieruchomina bolało jeszcze bardziej, zimne okłady również nie pomogły. Lekarz zlecił badanie krwi i moczu. Wyniki krwi były w porządku wręcz książkowe! Mocz też. Zapytał się jaką pracę wykonuję (dużo wiercenia w metalowych podłogach ram naczep , dźwiganie ciężkich i nie poręcznych przedmiotów, tempo w pracy - wysokie, stres też) Doszedł do wniosku, że mogło dojść do mikrourazów na skutek drgań, powtarzających się czynności, przeciążenia itd. Dostałem skierowanie do ortopedy. Najszybszy możliwy termin to 7.10.19. Specjalista zrobił RTG i powiedział że na zdjęciu nie widzi żadnych urazow. Stwierdził ostre zapalenie kaletki. Powiedziałem mu też, że od dłuższego czasu mam bóle kręgosłupa - minimalne uszkodzenia krążków międzykręgowych, w odc. piersiowym / kifoza w odc szyjnym i piersiowym jak i spondyloza - wyniki dwóch RM. Bóle lewego kolana oraz prawego nadgarstka. W rodzinie występuje również RZS ale ortopeda zignorował to i powiedział, że to nie ma z łokciem nic wspólnego! Przepisał znowu Ibuflam lecz tym razem 50 tab. Do 18.10.19 mam je brać i jeśli zapalenie nie ustąpi mam się zgłosić do szpitala na chirurgie i czeka mnie operację. Nie wytłumacz mi na czym miała by polegać tylko, że wyślę wszystko rodzinnemu . Czy nie ma innych mniej inwazyjnych sposobów tylko od razu operacja? Dowiedziałem się, że w trakcie zapalenia kaletki podczas próby zginaniu albo prostowania odczuwa się ból ale w miejscu zapalenia. Mnie natomiast bolą bardziej mięśnie! (przedramie biceps i triceps) niż owe miejsce zapalenia a takie objawy podobna są przy problemie ze stawem a nie kaletą! Dodam, że w nocy prawie nie śpię max 3 h z przerwami gdy ból jest bardzo sny rwie mnie również bark nadgarstek i 2 palce licząc od małego. Mam wrażenie, że to wszystko trwa zbyt długo i jest bagatelizowane. Moim zdaniem wykonano za mało badań. Zaczynam obawiać się powikłań i sprawnoscią fizyczną w łokciu. Ktoś coś podpowie ze specjalistów? Odp. O podobnych doświadczeniach również mi pomogą. Z góry dziękuję.

monthly_2019_10/ostre-zapalenie-kaletki-maziowej-stawu-lokciowego_8478.jpg

monthly_2019_10/ostre-zapalenie-kaletki-maziowej-stawu-lokciowego_8479.jpg

monthly_2019_10/ostre-zapalenie-kaletki-maziowej-stawu-lokciowego_8480.jpg

monthly_2019_10/ostre-zapalenie-kaletki-maziowej-stawu-lokciowego_8481.jpg

monthly_2019_10/ostre-zapalenie-kaletki-maziowej-stawu-lokciowego_8482.jpg

Odnośnik do komentarza

"Zapalenie kaletki łokciowej jeżeli wystąpi raz, niestety może nawrócić. Ew. nakłucie kaletki wyrostka łokciowego jest rozważane przy np. dużym obrzęku czy zaczerwienieniu. Nieraz konieczne jest po iniekcji wstrzyknięcie leku sterydowego oraz podanie leków przeciwzapalnymi antybiotyku."

Czytaj więcej na temat w necie, być może lekarz miał to na myśli, mówiąc o operacji.
Dlatego ja bym radziła wybrać się teraz do chirurga, nie ma co czekać, bo to już za długo trwa.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ka-WA dzięki za posta :). Myślisz że nie szukałem w necie? Wszystkie możliwości są podane, znam to już na pamięć. Jest różnica między zapaleniem chronicznym a Ostrym, między aseptycznym a septycznym!! - które ja mam wg. niego. Jeszcze trochę i sam będę doradzał w tej sprawie... Chodzi mi o to, że po tak dlugim czasie mam objawy takie jakie są przy problemach ze stawem a nie kaletką maziowa stawu. Mam obawy że postawił zła diagnozę! Czekałem na wizytę 3h w poczekalni a on po 7 min. mi mówi dowidzenia bo ma jeszcze dużo pacjentów. Sproboj mu coś zasugerować to się oburzy że podwazasz jego kompetencje.. Lekarz mówił że sterydy odpadają bo mi łokiec eksploduje! Można jeszcze naciąć i założyć dren ale nie! on chce mi od razu ją usuwać! Nie pobrał płynu z łokcia brak innych przeswietlen typu RM tylko na podstawie rtg tak zadecydował.

Odnośnik do komentarza

Pozostaje prywatnie zrobić RM i pójść do innego lekarza, który ściągnie płyn, jeśli to zapalenie kaletki.
Na rzs możesz zrobić badania z krwi, ale jeśli to by było zapalenie stawu, to powinno minąć do tej pory.
Najważniejsza jest prawidłowa diagnoza i często samemu trzeba dla pewności robić badania, żeby mieć 100% pewność, decydując się na operację.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to ja mieszkam w Niemczech i jutro jadę do ubezpieczyciela - AOK W De oferują w cenie ubezpieczenia dużo - to nie ZUS. Okaże się jutro jak to naprawdę działa. jeszcze nigdy nie w swoim życiu nie musiałem korzystać z łaski lekarzy nie licząc dentysty i kontroli krwi itp. . pierwszy raz w życiu jestem na L4. Pracuje od 10 lat na pełen etat i różnych pracę wykonywałem głównie fizyczne. Mam 32 lata.

Odnośnik do komentarza

Zawsze jest ten pierwszy raz..., chociaż w młodym wieku liczymy, że to nie powinno nas dotyczyć.
Praca fizyczna wychodzi na zdrowie, ale nie za ciężka, każde następne pokolenia są coraz słabsze i tak prawdę mówiąc mało kto ma zdrowie do ciężkiej pracy fizycznej.

Powinieneś pomyśleć o lżejszej pracy, również że względu na kręgosłup.
Nie możesz też tak przeciążać stawów.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie to samo. Duży i bolesny obrzęk zniknął Po ok. 7-12 dniach ale jest jeszcze widoczne miejsce z płynem na łokciu. Płyn został pobrany i czekam na wynik posiewu. Chirurg przepisał antybiotyk -7 dni.

wydaje mi się, ze przy tym schorzeniu potrzeba trochę czasu. U mnie to już 3 tydzień. Bólu nie ma dużego tylko ciężko w 100% odciążyć ten staw. Pomaga mi opaska uciskowa i chłodzenie + fizjo. 

Odnośnik do komentarza

Ja na problemy ze stawem łokciowym oraz nadgarstkiem używałem opasek magnetycznych. Najpierw po kontuzji stawu łokciowego i przebytej rehabilitacji zdecydowałem się na zakup opaski od https://directmagnetic.pl a po okresie kiedy wszystko wróciło do normy i zniknął ból łokcia przy drugiej kontuzji nadgarstka już się  nie zastanawiałem i od razu kupiłem ponownie opaskę tym razem na bolący nadgarstek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...