Forum Zdrowie

Twardy guzek w piersi u nastolatki

~Mariii

~Mariii

Mam 15 lat i bardzo sie boje gdyż ostatnio wyczułam w lewej piersi ( po bocznej stronie piersi) twardego guza. Dodam ze stosuje tabletki hormonalne od ginekologa Femoston, gdyż miałam niski poziom estradiolu, przez co nie miesiączkowałam. + moje piersi nie są jeszcze do końca „ukształtowane”

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

może to byc np. węzeł chłonny powiększony z powodu stanu zapalnego wywołanego zabiegami kosmetycznymi w obrębie pachy. Robiłaś tak ostatnio? Czy jest blisko pachy? Inna możliwość to rzeczywiście wpływ stosowanego leku.
Pokaż tę zmianę mamie. Powinnyście pójść do lekarza dla uspokojenia się.

Pierwszy razy podejrzewasz u siebie nowotwór? To jeszcze masz w zapasie 3-4 razy do 18. urodzin :-)

~Mariii

~Mariii

Guzek jest bardziej w okolicy sutka niż pachy ( kończy sie przy sutku, aczkolwiek nie jest na nim)

Javiolla

Javiolla wpis edytowany

To może być włókniak twardy czyli zmiana skórna, niegroźna. Nie ma się co martwić na zapas.
Moze to być coś innego, np. wynik leku jaki bierzesz, dlatego warto się skonsultować w ginekologiem. Możesz też poprosić o zbadanie piersi, ginekolog także się tym zajmuje.

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby
~Mariii

~Mariii

Powiedziała ze przy następnej wizycie u gin trzeba bedzie to pokazać, jednak ta wizyta bedzie dopiero za pare miesięcy ponieważ gin przepisuje mi tabletki i dopiero za pare miesięcy mam sie zjawić na kontroli

~mgmg

~mgmg

poobserwuj przez 2 tygodnie
jezeli np. będzie się powiększać albo ogólnie przeszkadzać, pójdźcie do pediatry w rejonie.

~onkaY

~onkaY

Nie martw się, to z pewnością nic poważnego. Poproś mamę, żeby zapisała Cię na badanie USG piersi, najlepiej prywatnie, bo nie trzeba długo czekać.
Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze, pewnie to wpływ hormonów.

Mniszka_lekarska

Mniszka_lekarska

Takie zgrubienia często pojawiaja sie przy braniu hormonów, z czasem powinny zniknąć. Jak nie, wtedy mozesz sie martwic.

214199 mniszka-lekarska Kobieta, 26 lat, gdynia