Skocz do zawartości
Forum

Wada postawy


Gość Yonisty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat od gimnazjum garbię się. Od dwóch tygodni miałam problemy ze stresem (kołatanie serca, wiele nerwów z powodów zdrowotnych) ale od ok. 5 dni zaczeły boleć mnie łopatki głównie lewa. Najpierw myślałam że to serce ale potem za ok 2 dni doszły bóle w odcinku lędzwiowym. Mam prawdopodobnie wadę pleców okrągło-wklęsło.
Czy mogę robić na to jakieś ćwiczenia w domu. Dodam jeszcze że problem z bólem zaczął się gdy zaczełam mocno prostować plecy.

Odnośnik do komentarza

Musisz iść do ortopedy albo specjalisty od wad postawy. On sprawdzi dokładnie jaką masz wadę i jakie należy do tego stosować ćwiczenia. Musisz mieć dużo samozaparcia bo te ćwiczenia trzeba będzie robić przez lata żeby był efekt.

Musisz się przygotować że badanie będzie nago (bez majtek). Wszyscy mają tak samo, nie przejmuj się. Ja też takie badanie miałem. Chyba lepiej jednak mieć takie badanie niż potem do końca życia mieć coraz poważniejsze problemy (które u ciebie już się zaczynają).

Odnośnik do komentarza

Myślę, że najrozsądniej będzie, jeśli udasz się na wizytę do dobrego ortopedy. Sposób leczenia musi być dostosowany do Twojego rodzaju schorzenia. Mogę polecić Ci centrum medyczne www.supermed.wroclaw.pl . Ortopeda dobrał dla mnie odpowiednie ćwiczenia korekcyjne, dzięki którym jestem w stanie zminimalizować swoją wadę postawy.

Edytowane przez GoosiaaPl
Odnośnik do komentarza

Wada postawy, to na wszystko już za późno w takim wieku. Z dzieckiem małym trzeba iść do ortopedy jak się widzi nieprawidłowy chód, garbienie się. Potem nie tak łatwo coś już zrobić. W Warszawie tu odsyłam https://carolina.pl/ortopedia-dziecieca/ . Mają świetnych ortopedów i naprawdę podchodzą na poważnie do problemów z postawą, stopami, kolanami czy ewentualnych urazów. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...