Forum Zdrowie

Badania wstępne do pracy

~maerv

~maerv

Witam, przez ostatnie kilka lat mocno się zapuściłem, ważę jakieś 110kg przy wzroście 175cm, mam lekko podwyższone ciśnienie, trochę podwyższony poziom glukozy (koło 107) no i też trochę cholesterol, mocno trójglicerydy.
Niedługo zaczynam pierwszą pracę i dostanę skierowanie na badania wstępne, moja praca typowo biurowa. Boję się tych badań, czy są jakieś szanse, że lekarz może mi nie podpisać orzeczenia o zdolności do pracy? Z tego co wyczytałem teraz nawet robią morfologię, mocz i cholesterol oprócz typowo wzroku, słuchu, wzrostu, wagi.
Ogólnie to nie czuje żeby mój stan przeszkadzał mi w pracy, ale nie wiadomo jak to z tymi lekarzami teraz jest... Wiem, że mam się ogarnąć z tym stanem zdrowia, ale jeśli nie dostanę orzeczenia o zdolności do wykonywania pracy to się kompletnie załamię...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

To nie powinno być pretekstem do orzeczenia niezdolności do pracy, ale sam dla siebie, zmień nawyki żywieniowe dla zdrowia.
Jak sam nie dajesz rady, to zwróć się do dietetyka.
Przy tych parametrach powinieneś pracować fizycznie, praca za biurkiem będzie działała na Twoją niekorzyść. Od razu sobie zaplanuj ruch po pracy, basen, siłownia itp.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~maerv

~maerv

Z taką wagą to nie dałbym rady pracować fizycznie, muszę zacząć powoli od aktywności fizycznej...
Mam nadzieję, że dostanę zdoloność bo w przeciwnym wypadku to będzie tragedia dla mnie