Skocz do zawartości
Forum

SM, borelioza, choroba reumatyczna, nikt nic nie wie.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maja1984

Rozumiem. I weź się nie nabaw nerwicy jak zdrowie dokucza a przyczyny brak.
Ale gdyby to było sm to przez tyle lat by zdiagnozowali.
Mój okulista z Warszawy uważa że sm można potwierdzić tylko punkcją. A moja neurolog uważa że nie, że mri plus objawy. Z tym że miałam spore zawroty głowy. A EMG wykazało uszkodzony blednik. Nie chciała mnie odesłać na punkcje że nie widzi powodu. Neurochirurg oglądając rezonans też powiedział że jest ok.
I tak właśnie ilu lekarzy tyle opinni.

Odnośnik do komentarza
Gość Maja1984

Póki neurolog nie powiedziała że podjrzewa sm miałam problem tylko z dretwieniem lewej strony twarzy. Jak mnie wystraszyla z tygodnia na tydzień był cały szereg innych objawów.. Ale przeżywałam to bardzo. Wyniki były ok a ja mimo wszystko martwiłam się o sm. I tak mam do dziś. Jestem wyluzowana jest lepiej a jak mam gorszy dzień i lęki zaraz coś dolega.

Odnośnik do komentarza

a nie probowales troche pobrac antybiotykow na kontrowersyjna borelioze zrobic probe cxasami sie tak robi prowokacje jesli bedzie lepiej albo gorzej to jest borelia a jesli tak samo to trzeba szukac dalej. sa tez koinfekcje nie kazdy ma od kleszcza borelioe mozna miec np bartonelle. testy po takim czasie nie wykazuja nic. pobrac antybiotykow na probe

Odnośnik do komentarza
Gość Maja1984

Umowie się do reumatologa. Może coś pomoże. Dziś wstałam taka jakby mnie grypa miała brać. Obolałe mięśnie. 3 tygodnie temu zakończyłam kuracje zentelem bo szukając przyczyn dretwienia wyszła mi w badaniach toksokaroza. I z zakaznego dostałam 2 kuracje zentelem po 5 dni. Po drugiej kuracji przez 1.5 tyg było ok. Potem wróciło. Stawy niedosc że pobolewają to i sztywnieją.
Więc to już chyba tylko reumatologa.

Odnośnik do komentarza
Gość Maka1984

Dziś wstałam z drżeniem twarzy. Gałki oczne drżą, usta, okolice nosa. Przez to mam też problem z lewym okiem. Nie wiem sama co to jest. Bo objawy są jak na sm a mri ok :(
Sama niewiem już co ze sobą zrobić. Jestem 500 km od domu. Wrócę czeka mnie.. No sama niewiem gdzie wpierw. Neurolog okulista...

Odnośnik do komentarza
Gość Maja1984

Moja ciocia ktora była że mną ustawiła mnie do pionu., że jakie sm.. Żebym zamiast wydawać kasę na rezonans to żebym zasponsorowala sobie wizytę u psychiatry. Bolały mnye stawy. Pojechałam do Szczecinka z miejsca odeszło. Bo zajęłam głowę czym innym. Wsiadam w auto i od razu zaczęłam myśleć i zaczęło boleć.
To problem w glowie
Ja nom stóp myślę o swoim zdrowiu. Jedynie co skonsultuje to śnieg optyczny który mam w oku od wczoraj. A wiem że to też może być objaw nerwicy.

Odnośnik do komentarza
Gość Maja1984

Właśnie oto chodzi. Muszę uspokoić nerwy. Ja nom stop myślę o tym czy zaraz coś zaboli. Czuję niepokój. Z tym daleko nie zajde. Chłopak umówił mnie do neurologa neurochirurga w Warszawie skonsultować wszystko. A w środę mam okuliste zobaczy te moje oczy. Moje nerwy potrafią dać w kość. Muszę sobie szukać zajęcia. Miałam straszna noc. Drżała mi cała buzia nie szło spać. Prawda jest taka że objawy mam idealne do nerwicy. Tym bardziej że czuję się na jakimś skraju

Odnośnik do komentarza
Gość lekarzebezgranic

smieszne... w Instytucie chorob rzadkich nie pasujesz do zadnej choroby haha bo wlasnie po to on jest to oni powinni wiedziec. z tym wiekiem to zalosne pani doktor powinna sie douczyc ze w tych czasach wiek nie ma absolutnie nic do rzeczy coraz wiecej mlodych ludzi choruje na rozne choroby, ba niemowleta choruja. juz nie wspomne o tym zeby szanowna pani doktor sie przeszla na onkologie to sie mocno zdziwi bo wiek do chorob nie ma nic. jak bylam na studiach to pol wydzialu sie na cos leczylo i lazilo po lekarzach i to na rzeczywiste przypadlosci. a z tym "mam sie dowiedziec czemu w tym wieku mam nadcisnienie i tachykardie" to juz nie komentuje. akurat sama tez mam tachykardie i byla juz w mlodosci i kardiolog powiedzial mi ze to choroba mlodych wiec nie wiem skad to "w tym wieku" a nadcisnienie tez ma coraz wiecej mlodych i to nikogo nie dziwi u mnie w pracy nawet chlopak 26 przypadkowo mial wykryte nadcisnienie. ojj ta pani doktor...

Odnośnik do komentarza

Co do zlecenia - chyba bez problemu może dać zlecenia na punkcję. Ale nie wiem, czy ogólny, czy to musi być neurolog, czy zakaźnik. Ja akurat po MRI wszedłem z marszu do prywatnego gabinetu, bo spanikowałem i lekarz dał mi skierowanie do szpitala, w którym pracuje.

A co do szukania powodu nadciśnienia...
Najbardziej szczera była pani doktor zakaźnik, która powiedziała, że dopóki choroba nie eskaluje, to pewnie nie będę wiedział co to... Aktualnie znowu parzą uda, pośladki, popołudniami mam fazy zmęczenia i senności, budzę się ze zdrętwiałymi palcami dłoni , piecze język i mam obniżenia nastroju.
Generalnie nie chodzę już po specach - że nikt nic nie wie już mnie nie rusza. Ale jestem zrezygnowany tym, że nie obserwuję minimum dociekliwości, ani jakiegokolwiek zaangażowania. Jestem zmęczony tym, że od ponad 25 lat mam fazy depresji, że czuję się coraz głupszy, że wiecznie coś mi dolega fizycznie, że boję się, co będzie dalej, bo kredyt, bo małe dzieci, że czas ucieka a ja wciąż nie mam planu ani pomysłu na życie. Jestem zmęczony.

Odnośnik do komentarza

Jak ja cię rozumiem.. Wkurza mnie to że od kwietnia chodzę robię badania. Wszystkie wychodzą ok a wkoło coś dolega. Najgorsze ze czepia się oczu. Wczoraj okulistka zrobiła badanie oczu i pole widzenia. Wyszło idealne. A śnieg w oczach jest. Mimo że ona tego nie widzi. Mówiła że mam się trzymać neurologa. Więc w tygodniu pojadę do neurologa. Niech coś robi gdzieś wysyła. Bo z tego wszystkiego cierpią najbardziej oczy. Nie umiem być też spokojna.. Bo to jakiś absurd. Badania ok a cialo swoje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...