Skocz do zawartości
Forum

profilaktyka żylaków?


Gość listkownica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasjopejaa

Jakąś profilaktykę na pewno się da, chociaż ja się za to zabrałam za późno i niestety dorobiłam się żylaków. Tyle dobrego ze teraz istnieją nowoczesne metody gdzie można się ich pozbyć szybko, w klinice flebologii robiłam laseroterapię i po żylakach nie ma śladu. Od razu po zabiegu można iść do domu, nie musiałam dodatkowych dni wolnych w pracy brać.

Odnośnik do komentarza

Mam podobnie, czyli rodzinna przypadłość. U mnie jeszcze to nie wystąpiło, ale zaczęłam też zapobiegać. W internecie znajdziesz sporo ćwiczeń, które pomogą. Ogólnie więcej ruchu wysiłkowego. Lato i przynajmniej tydzień chodzenia po górach. Stosuję też maxi3venę,jako profilaktykę przeciw żylakom, bo zawiera między innymi ruszczyk, który dobrze wływa na krążenie żylne.

Odnośnik do komentarza

U mnie ta sama sytuacja, wszystkie kobietki w rodzinie żylaki i mnie też jedna noga zaczynała już dokuczać mimo, że nic jeszcze nie było widać. Kupiłam sobie podkolanówki uciskowe, to jest najlepsza profilaktyka z tego co się dowiedziałam. wzięłam z mniejszym stopniem nacisku. Te miałam zimą https://venoflex.pl/produkt/podkolanowki-damskie-fast-laine/ teraz zamówiłam na lato z tej samej firmy. Sprawdzają się i trwałe są, mimo, że często prałam to nic a nic się z nimi nie działo. Delikatne dla skóry. Mają właściwości izolujące i termoregulujące, pochłaniają i dobrze odprowadzają wilgoć, fajne naprawdę. I ważne że działają.

Odnośnik do komentarza

U mnie to działanie dwutorowe, bo niestety żylaki to rodzinny problem. Z jednej strony wykonuje specjalne ćiwieczenia, ale stosuję także maxi3venę z ruszczykiem, który wspomaga krążenie i od zewnątrz krem z kasztanowca. Podobnie robi mama i na razie jeszcze nie ma problemów z żylakami, a babcia w jej wieku już miała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...