Forum Zdrowie

Nos

~Justt

~Justt

Cześć otóż mam taki problem że od kilku dni mam zatkany nos, ale nie mam kataru nic Mi nie cieknie. Do tego ból głowy w okolicy czoła i skroni, lekkie zawroty głowy jestem zmęczona i stan podgorączkowy. Czy wie ktoś co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Grześ R

~Grześ R

Może coś z zatokami ? Najlepiej udać się do laryngologa bądź chociaż do lekarza rodzinnego

~Justt

~Justt

Grześ R - aa znasz może jakieś leki na to? Bo biorę ibuprom zatoki przechodzi na dwie godziny i powtórka. Najbardziej uciążliwe są te bóle głowy i zawroty

~Grześ R

~Grześ R

Z leków to wydaje mi się, że ibuprom zatoki dobry do tego może inhalacje i płukanie nosa solą fizjologoczną

~Justt

~Justt

Grześ R - dziękuję za pomoc. Prawdopodobnie to zatoki. Lecz zastanawia mnie skąd te zawroty i bóle głowy

~Grześ R

~Grześ R

Bóle głowy przy zatokach jak najbardziej mogą być. Czy zawroty głowy to niestety nie wiem

~Do Autorki

~Do Autorki

kup w aptece wymazówkę, sama pobierz wymaz z nosa, wsadź do sterylnego pojemnika, zanieś do laboratorium medycznego, poproś o wykonanie posiewu i antybiogramu. Jeżeli coś wyhodują, to z wynikiem idź do LPK po receptę na antybiotyk, i bierz go minimum 5 dni.
Drugi sposób: płucz noso-gardło roztworem: szklanka wody letniej +
1 łyżeczka soli + 1/2 łyżeczki dentoseptu + 1/2 łyżeczki azulanu.
Metoda: Jedną dziurkę nosa prztykasz, drugą nabierasz roztwór aż poczujesz go w buzi, i tak kilka razy. Następnie inhalacje parowe z inhalolu: w misce trochę wody parującej, kilka kropel inhalolu, nakrywasz głowę ręcznikiem i wdychasz opary nosem przez kilka minut. Ja tak usunęłam z gardła groźną klebsiellę i to bez antybiotyku..
W diecie stosuj czosnek i cebulę.

~odpowiedź

~odpowiedź

~Justt
Grześ R - dziękuję za pomoc. Prawdopodobnie to zatoki. Lecz zastanawia mnie skąd te zawroty i bóle głowy

odp.: niedokrwienie błędnika, a to się zwie ch. Meniera. Tu tylko lekarz i odpowiednie lekarstwo, gdyż samo nie przejdzie.

~JanekJanek

~JanekJanek

Moze to juz po czasie, ale jeśli lekarz zapisze/zapisał antybiotyk a wcześniej był brany lek tzw. IPP to dobrze aby , przy antybiotyku osłonowo, a po IPP (który podobnie jak antybiotyk wyniszcza florę w jelitach) pic przez jakiś czas probiotyk albo jakiś koncentrat probiotyczny. Bo po pierwsze zregeneruje sie dzięki temu florę w jelitach a po drugie picie probiotyku wpłynie lepiej, korzystnie na wzmocnienie odpornosci.