Skocz do zawartości
Forum

SPOŻYWANIE POSIŁKÓW PO WYRWANIU ZĘBÓW


Gość Annanan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj dokładnie minęło 2 dni od usunięcia mi górnej piątki i szóstki, mam założone szwy. Skrzep się już utworzył, niestety boję się, że może w jakiś sposób zostać uszkodzony lub wypaść podczas spożywania posiłków. Jadłam tylko wyciskane deserki dla niemowląt, serki i ubite na papkę ziemniaki - jedną stroną jamy ustnej. Niestety, czuje się bardzo osłabiona, bo ciężko mi coś zjeść jedną stroną tak by jedzenie nie przedostało się do zębodołu i jem bardzo mało. Stąd pytanie - kiedy mogę jeść dwoma stronami i kiedy mogę powrócić do normalnego żywienia?

Odnośnik do komentarza

Ważne jest aby przez kilka pierwszych dni odżywiać się delikatnie, bo rany muszą się zagoić. Ja po wyrwaniu szóstki po trzech dniach jadłam normalne posiłki ale wybawieniem były małe kęsy i nie miałam szwów. Wtedy jest mniejsze ryzyko że uszkodzona zostanie rana.

A dostałaś antybiotyk przed czy po wyrwaniu? Bo ja miałam parę dni przed i parę po.

Odnośnik do komentarza

Nie miałam w ogóle antybiotyku, bo nic mnie nie bolało :) Dzisiaj jest szósty dzień po wyrwaniu - normalnie staram się jeść obiady, tylko właśnie jedną stroną twarzy. Gdybym miała mieć tylko dietę płynną to chyba bym się zagłodziła :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...