Forum Zdrowie

apteczka dla dziecka

~ptsiaa

~ptsiaa

Szukuję apteczę na wyjazd z roczniakiem za granicę, co oprócz plastrów, leków przeciwbólowych i czegoś na poparznia słoneczne wziąć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~RzakeL

~RzakeL

Probiotyki
Coś przeciw biegunce+ nawodnienie/elektrolity
Repelenty
Na ukąszenia
Po opalaniu
Ubezpieczenie
Sól fizjologiczna
Termometr
Odciągacz do kataru
to tak w skrócie bo nie wiem gdzie wyjazd :)

~mareczka31

~mareczka31

Coś na pewno na odkażanie ran, od alergii nigdy nie wiadomo co może uczulić, coś na pogryzienia komarów, probiotyk na problemy żolądkowe, mi się flostrum baby najlepiej sprawdził, ma 2 szczepy bakterii i działa podwójnie skutecznie, można bezpiecznie dać dziecku i wygodnie, bo ma szybki kroplomierz

~RzakeL

~RzakeL

flostrum baby to suplement a suplement to środek spożywczy bez jakiejkolwiek pewności co tam do końca i ile tego jest,do tego w kroplach na wysokie tempki letnie odpada,za jakość również odpada.

~Zojaa

~Zojaa

Warto miec pod reka srodki/leki/suplementy na podstawowe schorzenia, które mogą się przytrafić najmłodszym w podroz na wyjezdzie. Czyli cos na zbicie goraczki, cos jesli pojawia sie kolki, moze witamin D3, cos jesli pojawia sie katar, probiotyki najlepiej w formie plynnej, moze jesli juz dziecko zaczelo zobkowac cos lagodzacego na zabkowanie oraz cos przeciw alergii. Reszta standartowo. Dobrze tez moze taki sklad skonsultowac z pediatra pod ktorego opieka jest nasze dziecko.

~Saaaraaa

~Saaaraaa

Ja bym dodała jescze coś po prostu nawilżającego oprócz kremów z filtrem u mnie super sprawdza się krem i emulsja z firmy atoperal zawsze po kąpieli stosuje ja u mojego syna i dzięki temu nawet po całym dniu w gorącu skora się regeneruje i łagodzi