Skocz do zawartości
Forum

Czy to choroba płuc?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge wykonać spirometrii.Witam mam 34 lata, nie pale papierosów.Dostałem skierowanie na spirometrie płuc (spirometria na potrzeby odczulania.Mam uczulenie na pyłki traw,kurz).Niestety nie mogłem wykonać badania,mimo kilku prób -nie mogłem wypuścic wystarczajacej ilości powietrza w czasie wydechu (zbyt mala ilosć powietrza i za krótki czas).Nadmienie że szybciej sìę meczę oraz nie moge napompowac np balona ustami.Czy brak możliwości wykonania spirometrii świadczy o jakiejs chorobie płuc?jakie badania powinien wykonać w tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Gość Do Autora

Masz po prostu malutką pojemność życiową płuc, a co jest niekorzystne dla procesów życiowych. Przypuszczalnie jesteś chudy z zapadniętą klatką piersiową.Dzięki płucom dostarczany jest tlen komórkom by mogły żyć, w przeciwnym razie umierają. Najbardziej wrażliwe na brak tlenu są szare komórki mózgu. Nawet kilka minut zatrzymania tlenu może spowodować śmierć lub kalectwo . Najczęściej zdarza się to u topielców. Zwiększyć pojemność życiową płuc możesz poprzez odpowiednie ćwiczenia kulturystyczne i pływanie. Po szczegóły proponuję sięgnąć na www.vademecum-zdrowia.cba.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...