Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha po posiłku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zauważyłam, że po każdym posiłku (delikatny, tłusty, same owoce bądź warzywa itp) zaczynają się u mnie bóle brzucha. Ból jest średniej mocy i nie drwa długo. Często jest to około 15 minut bólu ł, a później spokój. Jednak pojawia się on po dosłownie każdym posiłku. Często po posilku pojawia się także biegunka. Nie zawsze tak jak z bólem jednak dość często. Nie pomaga stoperami czy leki podobne. Objawy te mam już kilka miesięcy.
Ponad dwa lata temu miałam usunięty woreczek żółciowy. Nie wiem jaki ma to wpływa jednak myśle, że może to mieć jakieś znaczenie.
Czy ktoś miał podobny problem? Zgłosić się do lekarza i spróbować jakiś domowych sposobów?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to jest niepokojące, że masz bóle brzucha lub biegunkę po zjedzeniu jakiegokolwiek posiłku. Jesteś pewna, że zawsze się to zdarza, nawet gdy jesz warzywa lub owoce? Lub kasze, ryż? Wiele osób na przykład nie toleruje laktozy (która jest składnikiem wielu produktów, od serów po szynki), więc gdybyś miała takie objawy tylko przy spożywaniu konkretnych składników, jak laktoza, można by było mówić o jakieś nietoleracji/alergii. Moim zdaniem powinnaś udać się do lekarza rodzinnego, jeśli ten nie pomoże, to do gastrologa.

Odnośnik do komentarza
Gość RzakeL

Szmat czasu od napisania postu ale podpowiem jeśli jeszcze nie odwiedziłaś specjalisty. Najczęściej dzieje się tak że mamy do czynienia ze stanem zapalnym śluzówki w żołądku (ból żołądka w tak krótkim czasie od spożycia pokarmu). Nadmiar kwasów,brak woreczka i zachodzące przy tym różne procesy trawienne mogą powodować biegunki.

Odnośnik do komentarza
Gość Alicjanka

Mnie bolał brzuch przez niemal ciągłe wzdęcia, najgorzej było po posiłku ciężkostrawnym i warzywach strączkowych. Teraz biorę ulgasim i jest o niebo lepiej. Piję też więcej wody bo wcześnie na prawdę mało piłam. Jem w zasadzie normalnie i nie unikam już fasolki czy cieciorki :)

Odnośnik do komentarza

odkryłam ulgasim na grillu u przyjaciółki. dawno nie byłam na grillu i tak się rzuciłam na smakołyki, że myślałam, że pęknie mi brzuch. koleżanka dała mi ulgasim i ból brzucha minął, skończyło się też uczucie ciężkości i co najważniejsze pozbyłam się bardzo szybko gazów.

Odnośnik do komentarza
Gość zofia23zofia

A moze jesz coś, co organizm kiepsko toleruje? Na przylad biala make albo nabial? tyle sie teraz slyszy o nietolerancjach ? :) Jak to sporadycznie sie zdarza to faktycznie ttuaj ulgasim moze zrobic robote i usunac szybko dyskomfort wlasnie po przejdzeniu albo po wzdetym brzuchu

Odnośnik do komentarza
Gość gamonka87

no właśnie! teraz np. każdy je rzeczy bezglutenowe, bo myślą, że mają na to alergię, a ja mam naprawdę i w sumie cieszę się, że taka żywność jest popularna, bo łatwiej mi robić zakupy. ale jak zjem coś z glutenem to mam okropne wzdęcia i gazy, więc wtedy muszę brać tabletki ulagasim, które szybko pozbywają się problemy wzdęć i bólu związanego z nagromadzeniem gazów.

Odnośnik do komentarza

właśnie, bo jeśli objawy pojawiają się regularnie i bez jakiejś konkretnej przyczyny, to wtedy wizyta u lekarza będzie według mnie najlepszą opcją. co innego, jeśli np. zjesz coś tłustego lub po prostu dużo na jakimś grillu gdzie jeszcze pijesz dużo gazowanych napoi, czy będąc na wakacjach i wtedy pojawia się problem wzdęć, tokapsułkii ulgasim pomogą bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Gość katkabit

też tak myślę, dziewczyno. jak masz regularne bóle brzucha, nawet po jedzeniu, to nie oznacza wcale, że masz wzdęcia, tylko to może być coś innego, a jeśli to takie bóle tylko wtedy, kiedy zjesz coś tłustego lub z grlla np., to myślę, że rzeczywiście warto spróbować coś z symentykonem, a ulgasim to ma w składzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...