Forum Zdrowie

zaparcie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~madda9

~madda9

Miałam jakiś czas temu zaparcia i wzdęcia, już nie wspomnę o gazach. Wystarczyło trochę więcej zjeść i koniec. Dopiero po ulgasim czuję się dobrze, wzdęcia i gazy minęły na szczęście. Teraz jem bez obaw, że znowu brzuch będzie ogromny ;)

~AnkaTarka

~AnkaTarka

Takie zaparcia nie są groźne, ale też niezbyt miłe. Chyba pora na więcej ruchu i zdrowszą dietę. Sprawdź też probiotyki, dobry jest flostrum, bo one powinny pomóc wyregulować układ pokarmowy.

~kamanka

~kamanka

Kiedyś miałam często zaparcia, wystarczyło zjeść więcej albo coś ciężkostrawnego, czy jakieś strączkowe warzywa i koniec. Teraz biorę ulgasim i wzdęcia minęły, jem wszystko na co mam ochotę, nawet moją ulubioną ciecierzycę.

medicover

medicover

Żartujecie? Niektórzy parę dni nie robią po wyjeździe na wakacje i się nic nie dzieje. To naturalne. Jak się niepokoisz spróbuj olejku rycynowego z apteki za 3 zł. Po kilku godzinach powinno się odkorkować ;)

213999 medicover Mężczyzna, 31 lat, Warszawa
~Witttaminaa

~Witttaminaa

Jeśli wiesz, że zaparcie wywołało np. to, że mało jadłaś to raczej to nie jest groźne dla zdrowia. Myślę, że tu spokojnie możesz wziąć probiotyk flostrum w kroplach, który ja dzieciom zawsze daję na zaparcia czy biegunki, ale jest też wersja dla starszych, która działa podobnie.

~Zapinka

~Zapinka

Proiotyk dobra rzecz, ale warto spożywać dużą ilość błonnika.
Jeżeli jesz mało kasz, to w doz.pl dostaniesz Babka płesznik i jajowata. Mieszanka dwóch babek z dużą zawartością błonnika. U mnie zaparcia szybko minęły, a można to stosować z jogurtem lub dodawać np. do surówek lub zalać wodą i tak to zażyć.

~Zowi

~Zowi

Zaparcia są groźne jak trwają dłużej niż 4-5 dni. Takie jednodniowe to nie są zaparcia i niektórzy tak mają i chyba nie ma potrzeby z tym walczyć. Wystarczy więcej płynów, owsianka, z suszonymi śliwkami i surowym tartym jabłkiem albo koktajl z kefiru z otrębami, owocami, i platkami owsianymi-na mnie działa. Czasem miewam zaparcia, które trwają kilka dni i są spowodowane stresem i brakiem czasu. Ratuję się wtedy czopkiem eva/qu i załatwiam sprawę w kilkanaście minut. Jak ktoś ma tendencję do zaparć, to trzeba pilnować regularności wypróżnień.

~Gosia8899

~Gosia8899

Jeden dzień, to nie zaparcie. Moje dziecko ma zaparcie , gdy nie wypróżnia się 4-5 dni. Podaję mu czopki Eva/qu bambini To bardzo bezpieczne i łagodne czopki. Wypróżnienie następuje po kilkunastu minutach po włożeniu.
Są również takie same czopki, ale dla dorosłych.

~Aleksanderrrrr

~Aleksanderrrrr

Jednodniowe zaparcie to jeszcze nic takiego. Gdyby jednak trwalo dluzej i sie powtarzało to sygnał że flora w jelitach potrzebuje wsparcie prozdrowotnych bakterii probiotycznych czyli picia np.probiotyku albo koncentratu probiotycznego. Oznacza to również że dieta powinna być bardziej wzbogacona w warzywa i owoce oraz że trzeba tez pic wiecej wody płynów!!!!

~Nnaataa

~Nnaataa

Jednodniowe zaparcie może być wynikiem np. picia w tym dniu albo dzień wcześniej zbyt małej ilości wody,płynów. Wystarczy wtedy do diety dodać trochę więcej błonnika który jest w warzywach i owocach oraz zwiększyć ilość wypitej wody w ciągu dnia no i można pomyśleć jeszcze o piciu jakiegoś probiotycznego napoju, koncentratu :) oczywiscie tez w płynie :).

~Katyaaa

~Katyaaa

Jednodniowe nie, ale też mają jakąś przyczynę. Sróbuj dobry probiotyk, ja stosuję flostrum i cały układ pokarmowy pracuje jak w zegarku, bez zaparć czy biegunek wakacyjnych. Probiotyki warto brać z wielu powodów, bo również wzmacniają organizm. Kasze też są dobre, więc jeżeli nie lubisz, to pora się z nimi zaprzyjaźnić.

~Anutek.L.

~Anutek.L.

Oczywiście nie są groźne dla zdrowia ale czujemy się niekomfortowo. Chyba poza złą dietą częstą przyczyną jest pośpiech - u mnie przynajmniej.