Skocz do zawartości
Forum

Wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów w otyłości


Gość Meżczyzna333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Meżczyzna333

Witam,

Mężczyzna, lat 33.
Mam następujący problem. Od wielu lat mam problem z otyłością. Od jakichś 3 lat sporo przytyłem (110kg przy 182cm wzrostu). Ostatnio zrobiłem badania krwi, z których wynikło że mam:

Cholesterol: 280
Trójglicerydy: 432
Alat: 44

Przyjmuję na stałe w małej dawce beta-bloker (zbyt szybka praca serca)

Czy można powyższe wyniki poprawić samą dietą czy to już wskazanie do przyjmowania leków?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cholesterol się da dietą, bo nie jest taki wysoki, ale trójglicerydy kosmiczne, tu raczej sama dieta nie pomoże, choć możesz spróbować, ale dieta musiałaby być drastyczna, lepiej samemu nie eksperymentować, bo jak każda dieta musi być zrównoważona. Zero alkoholu.
W ogóle bardzo ciężko zbijają się trójglicetydy, przy leczeniu farmakologicznym też musi być odpowiednia dieta, jedno dobre z tego, że schudniesz.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilla36

Przede wszystkim powinieneś schudnąć. To na pewno wiele zmieni. Nie rób tego na własną rękę, gdyż może się to skończyć wręcz tragicznie. Na stronie: https://kcalmar.com/zapytaj-dietetyka/ znajdziesz mnóstwo informacji na temat różnych diet, możesz nawet zadać pytanie dietetykowi. Skorzystaj z tej okazji i zajrzyj na stronę. Mam nadzieję, że szybko uda Ci się poprawić wyniki. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Gość Meżczyzna333

Dzięki za odpowiedzi.
Pociesza mnie fakt, że przed przytyciem (ważyłem 90kg) też swojego czasu robiłem badania krwi i miałem dobry cholesterol. Więc mam nadzieję, że to tylko kwestia zrzucenia wagi i wszystko wróci do normy. Pożyjemy, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

~Meżczyzna333
No i dostałem statyny...

Dziwne jakby lekarz ich nie zapisał, nie zwalnia to z ruchu i odpowiedniej diety.
Ja na wszystko najpierw stosuję domowe sposoby, jak to nazywam, leki tylko w ostatecznści.

Słyszałam, że gościu, który miał trójglicerydy w granicach 700, miał zalecenie lekarskie, żeby z rosołu zdejmować do ostatniego oczka tłuszczu.
Tak jak cholestrol w większym stopniu nie zależy od diety, tak trójglicerydy zależą, więc byś musiał skupić się na diecie, schudnąć przeszło 20 kg.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Meżczyzna333

ka-wa no ale to w sumie pocieszające, że trójglicerydy zależą od diety bo tu dużo zależy ode mnie samego. Wiesz ogólnie jak rozmawiałem z lekarzem to na moje pytanie "czy trzeba brać statyny całe życie jeśli już się zacznie" stwierdził, że nie. Tylko trzeba faktycznie się stosować do zaleceń, trzymać dietę i jak zbije wartości do normy to można to odstawić. W sumie chyba to nie jest aż tak tragicznie jak myślałem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...