Skocz do zawartości
Forum

jak się przygotować do usg?


Gość marecka

Rekomendowane odpowiedzi

Tez sie zastanawiam nad zaplanowaniem wizyty w takim gabinecie na coroczne badanie usg. W dzisiejszych czasach nigdy nie wiadomo czego sie spodziewac .. jak doskonale wiadomo ludzie spozywaja rozmaite rzeczy, do konserwacji ktorych jest uzywana chemia. Patrzac na dluzsza perspektywe czasu moze to zaszkodzic zdrowiu, a nie wiedziac dodatkowo o swoich powiklaniach .. moze byc nieciekawie. Wracajac do tematu jak sie przygotowac, to takiej informacji powinien udzielic sam gabinet .. nie wiem gdzie sie udalas jednak w tych z wiekszona renoma jest to opisane nawet na stronie www ( pierwszy przyklad https://dworska.pl/usg-jamy-brzusznej/krakow ) Z ciekawosci zapytam, jak u Was wyglada takie badanie prywatne cenowo?

Odnośnik do komentarza

mi lekarz kazał nie jesć nic wzdymającego i wieczorem wziąć coś na wzdęcia, ja brałam ulgasim, rano bez śniadania miałam być bo badanie bło przed południem, też nie mogłam pić kawy ani jeść gumy do zucia

Odnośnik do komentarza

to lekarz powinien powiedzieć, co dokładnie trzeba zrobić przed usg, żeby się jak najlepiej przygotować do badania. z doświadczenia wiem, że najlepiej usg robić na czczo i wcześniej dobrze jest wziąć jakieś tabletki z symentykonem, np. ulgasim, bo one rozbijają zgromadzone w brzuchu gazy, które mogą zakłamywać wynik badania.

Odnośnik do komentarza
Gość Grochowa8

ja ulgasim też brałam. jedną tabletkę wieczorem na dzień przed badaniem, a potem w dniu badania z samego rana. oczywiście byłam na czczo. Badanie poszło bez problemu. Więc kapsułki się sprawdziły

Odnośnik do komentarza

Mam taką chorobę, że muszę dość często badać sobie brzuch, więc ulgasim to chyba powinnam zamawiać w ilościach hurtowych ;) Bo rzeczywiście tabletki pozwalają dobrze przygotować się do badania, rozbijają gazy, więc wyniki badań są o wiele dokładniejsze. Nawet nie wiem, czy lekarze robią takie badania bez wcześniejszego przygotowania.

Odnośnik do komentarza
Gość pistacjowa

Ja przed badaniem brałam ulgasim, tabletki łagodzą dolegliwości związanych z gromadzeniem się gazów oraz powietrza w przewodzie pokarmowym, które powodują napięcie i ucisk w jelitach. Sprawdzają się przed takiego typu badaniami. Oczywiście lekkie posiłki na dzień przed badaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Lokomotka

O! Dobrze, że piszesz, bo za tydzień mam podobne badanie i własnie wiem, że w tabletkach powinien być symentykon, ale zapomniałam ich nazwę, ale rzeczywiście lekarz mówił, że ulgasim będą do tego OK.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, ulgasim to jeden z elementów przygotowania się do usg, a nawet te tabletki pomagają na wzdęcia. Ale uważam, że to lekarz powinien wyjaśnić lub nawet rozpisać krok po kroku co i jak robić, żeby wyniki badania były jak najwiarygodniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...