Forum Zdrowie

Ból serca, arytmia

~Nida1

~Nida1

Witam. Mam 17 lat jestem sama w domu, rodzice wyjechali na narty. Od wczoraj strasznie boli mnie serce. Średnio co godzinę mierzę ciśnienie i cały czas pokazuje w okolicach 150/78 i puls 95. Prawie przy każdym pomiarze wykrywa arytmię i migotanie przedsionków, czy to coś groźnego? Cały czas czuję jak serce bije mi strasznie nie równo. Jakieś 2 lata temu byłam u kardiologa ponieważ zasłabłam w szkole, z tego co pamiętam miałam robione EKG i echo wyszła lekko powiększona prawa komora ale kardiolog powiedział że to nic groźnego ponieważ wadą jest bardzo nie duża.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Złotarączka

Złotarączka

Rekomenduję Ci zażywanie tabletek waleriany, która wspiera organizm w stanach napięcia. Ponadto wzmacnia naczynia krwionośne, zwiększa ich elastyczność oraz normalizuje ciśnienie krwi.

--

PSALM 91

181732 zlotaraczka Mężczyzna, 50 lat, Ciechocinek
~Nida1

~Nida1

Byłam u kardiologa sama. Wykonał EKG i prawdopodobnie powiększyła się tą wada serca. Prawdopodobnie mam jeszcze jakieś szmery na zastawce mitralnej (to groźne?) Dostałam skierowanie na echo i na razie leki na uspokojenie.

~anonim219

~anonim219

Witam powiększoną komorą w ekg się nie przejmuj czasami aparat pokazuje cuda jeżeli echo jest ok może masz niedobory elektrolitów albo nerwice idz do dobrego kardiologa tym bardziej jeżeli pojawiały się omdlenia jeżeli masz migotanie przedsionków konieczna może być ablacja zabieg nieprzyjemny ale bardzo skuteczny