Forum Zdrowie

Jak sobie poradzić z zaparciami u dwulatka?

Natalia_P

Natalia_P

Mój syn od kilku miesięcy ma problem ze zrobieniem kupki. Siedzi na nocniku i nic. I tak przez 3 -4 dni, a potem robi kupę, ale męczy się przy tym okropnie.
Czy znacie jakieś sposoby na zaparcia u małych dzieci?

210267 natalia-p Kobieta, 27 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Asia_888

Asia_888

Musisz dbać o odpowiednią ilość płynów. Jak za mało pije, to doprowadza do zaparć. Podawaj jedzenie z większa ilością błonnika i ogranicz całkowicie słodycze.
Ja u siebie stosuję czasami czopki na zaparcia Eva/qu, wiem że są takie czopki też dla małych dzieci. Możesz te czopki podawać tak często jak zajdzie potrzeba, bo się nie wchłaniają i nie przeczyszczają, nie powodują żadnych skutków ubocznych.
Ale pamiętaj, że dieta jest najważniejsza.

210268 asia-888 Kobieta, 44 lata, Elbląg
MichalinaD

MichalinaD

Czopki o których mówi Asia_888 są bardzo dobre dla małych dzieci. Ja taki czopek smaruję oliwką i szybciutko wprowadzam, po kilkunastu minutach dziecko wypróżnia się.

214378 michalinad Kobieta, 29 lat, Kraków
~mgmg

~mgmg

ogolna zasada: za darmo reklamuja sie firmy, ktorych nie stac na wykupienie reklam. jak jak widze reklamiarzy wypisujacych takie rzeczy na forach, to wiem, ze produkt jest slaby. Czopki eva qu sa slabe, bo ich producent nie jest w stanie wykupic tu reklam.

~EwulK.

~EwulK.

Najpierw trzeba znaleźć przyczynę, bo nie zawsze powodem jest zła dieta. Moja córka zaczęła mieć zaparcia jak poszła do żłobka i bylo to związane z nowym miejscem i stresem. Po kilku tygodniach problem sam zniknął.