Forum Zdrowie

Jak poradzić sobie z bezsennością?

~a...l

~a...l

Witam , mam problem związany ze snem . Mam 17 lat i jestem dziewczyną . Od miesiąca męczę się z bezsennością w nocy i spania w dzień . Zazwyczaj zasypiam między 5/6 i wstaje o 15/16 . Czasami godziny zasypiania są przestawione o godzinie lub dwie . Zawsze wybudzany się po 10 godzinach snu . Próbowałam kłaść się o 5 i wstać o 12/13 z myślą że szybciej zasnę z powodu mniejszej ilości snu , lecz i to nie pomogło . Nie ważne ile nie śpię , zawsze kładę się o godzinie 5/6 . Chodzę do technikum , wszystkie swoje lekcje zaczynam o 8.00 . Opuściłam bardzo dużo godzin lekcyjnych właśnie z powodu braku snu w nocy . Neo wiem czy powinnam z tym iść do lekarza czy też kupić zwyczajne tabletki pomagające zasypianiu . Proszę o szybką odpowiedź

Odpowiedzi znajdują się poniżej

TomekMar

TomekMar

Pewnie to objawy stresu, najlepiej popróbować odpoczac wieczorem i np poczytac cos w łóżku, dobra ksiazka sie przyda. Albo zajmij sie czyms, np nauka angielskiego. Generalnie trzeba mniej sie stresować i wówczas organizm wróci do normalności. Kilka porad na dobry sen: Sposoby na lepszy sen każdej nocy

Moze problem tkwi w odzywianiu sie?
Polecam zielona herbatę

208633 tomekmar Mężczyzna, 41 lat, Warszawa