Forum Zdrowie

Czy to ginekomastia?

Wojtek0129

Wojtek0129

Błagam pomóżcie! Pytanie takie jak w tytule. Mam 16 lat. Dodam że sporadycznie odczuwam bóle w klatce piersiowej. Byłem u kardiologa na EKG i echo ale podobno książkowe. Błagam pomóżcie

• czy-to-ginekomastia_7741.jpg
  • czy-to-ginekomastia_7742.jpg
208533 wojtek0129 Mężczyzna, 15 lat, Breslau

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~maja334

~maja334

Tak. Musisz koniecznie iść z tym do pediatry. Trzeba zbadać przebieg dojrzewania, bo wygląda na to że coś jest nie tak. Penis i jądra ok? Masz włosy, schodzi ci napletek?

Wojtek0129

Wojtek0129

W tych sprawach wszystko ok. Czy ginekomastia niesie za soba jakieś groźne konsekwencje?

208533 wojtek0129 Mężczyzna, 15 lat, Breslau
~maja334

~maja334

Samo to raczej nie (poza tym że będziesz miał piersi jak dziewczyna), ale przyczyny tego że rosną ci piersi to co innego. Możesz mieć zaburzenia hormonalne, a takie sprawy trzeba jak najszybciej załatwić bo inaczej skutki mogą by nie odwracalne (a porost piersi tylko jednym z nich). Np. bezpłodność (o małym rozmiarze interesu nie wspominając).

~Wojtek129

~Wojtek129

Dzisiaj po południu miałem straszny ból serca. Myślałem że zaraz umrę. Jutro idę do innego kardiologa. Czy to może być coś wspólnego z ginekomastią?

~Gość543

~Gość543

Bol w klatce raczej przypisywalabym nerwa A co za tym idzie nerwicy . Podejrzewam że problem jaki masz strasznie Cię męczy i denerwuje .

~Wojtek129

~Wojtek129

Byłem dziś jeszcze raz u kardiologa. Okazało się że mam przerośniętą lewą komorę i lewy przedsionek serca. To coś groźnego? Za 2 dni mam się zgłosić na Holter 7dni. Lekarz powiedział mi że na 7 dni ponieważ chcę mieć dokładne wyniki gdyż jak wchodziłem do gabinetu czułem się całkiem dobrze a zaraz przed wyjściem mało co nie zasłabłem z powodu strasznego kłucia po lewej stronie klatki piersiowej. Poza tym dostałem jeszcze od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie na USG piersi. Powiedział że prawdopodobnie to ginekomastia.

~bomek1113

~bomek1113

Tak. To jest ginekomastia.. W Twoim wieku jest to często spotykane (przez wahania hormonalne) W większości przypadków gino znika po przejściu dojrzewania, także poczekaj jeszcze z rok , dwa na wizyty u lekarza. Weź się za sport - Póki co nabij trochę mieśni, schudnij to bedzie mniej widoczne..

~Wojtek 129

~Wojtek 129

Jutro na zdjęcie holtera dam znać jak coś będę wiedział