Skocz do zawartości
Forum

Jak interpretować wyniki rezonansu magnetycznego nadgarstka?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu upadlem z duzej wysokości na nadgarstek Do dziś nie mam w nim pełnej ruchomości. Nie moge zgiąć np reki w nadgarstku w górę. Aktualnie jestem po MR nadgarstka. Opis wyników: Niewielkie nadżerki kostne na powierzchni stawowej kości głowkowatej i haczykowatej w obszarze ich stawu miedzykostnego- bez obrzęku szpiku kostnego. Martwica pourazowa kosci łodeczkowatej z obrzękiem szpiku kostnego, pozioma linią niskosygnałową nadłamania beleczek kostnych oraz kilkoma torbielowatymi ubytkami struktury beleczkowej. Warstwa korowa kości o zachowaniu ciągłości. Poza tym prawidłowy obraz struktury beleczkowej widocznych części przedramienia,kości nadgarstka i śródrecza Przerwanie ciągłości więzadła miedzykostnego łódeczkowato ksieżycowego. Cechy obrzęku przy zachowanej ciągłości wiezadła pobocznego promieniowego nadgarstka. Nie stwierdza się znacząco zwiekszonej ilości płynu w miedzynadgarstkowych oraz stawach promieniowo nadgarstkowym i łokciowo nadgarstkowym. Uszkodzenie obszaru podstawno łokciowego chrząstki trójkątnej bez przerwania ciągłości jej powierzchni stawowych. Taki otrzymałem opis. Wiem ze przed internet ciężko jest coś stwierdzić bez badania w gabinecie ale czy ktoś z ortopedów mógłby napisać co dokładnie oznacza ten opis, jakie jest ewentualne leczenie tego schorzenia pourazowego po tej diagnostyce i czy w gre wchodzi tylko zabieg? Jezeli tak to na czym miałby polegać? Czekam za wizytą u ortopedy ale jest ona dopiero za ponad miesiąc więc stąd pytanie tu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...