Skocz do zawartości
Forum

Ból pleców


Arq3993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 25 lat, proszę mi powiedzieć czy ból pleców w moim wieku, boli a raczej plecy są jakby napięte ciągle lub jeśli boli to w 1 punkcie, może to być coś poważnego ? Jest to jeszcze na pewno odcinek piersiowy, końcówka bym powiedział.
Naczytałem się że to może być od trzustki, od żołądka i innych i jestem cały w strachu.
W ostatnim czasie miałem też bardzo dużo stresu w związku z rozstaniem, być może to będzie pomocne bo czasem odczuwam taki wewnętrzny niepokój.
Ogólnie czuje się dobrze, ale nie mam ostatnio apetytu z rana, i czasem mam tak że zjem trochę a jestem już najedzony jakby.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

W tym wieku zaczynają się bóle pleców, jeśli o nie odpowiednio się nie dba. Jesteś aktywny fizycznie, ruszasz się regularnie?
Stres powoduje często bóle brzucha i okolicy i rozstanie/depresja też powoduje brak apetytu - to normalne.
Może to być faktycznie ból na tle psychosomatycznym. Polecam ćwiczenia oddechowe, jakiś urlopik, żeby psychika odpoczęła.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No właśnie ostatnio więcej siedziałem jak pracowałem ale ćwiczę raczej regularnie brzuszki, pompki, przysiady etc.
Problem w tym że boli jakby w jednym punkcie A czasem mam taka dziwna sztywność, w trakcie ćwiczenia jakby tego nie czuje ale po już tak, mija po odpoczynku. Boli zależnie od ruchu- jak się przekręce, stanę na 1 noge lub dłużej po prostu stoję.
Może być tak że nie czuje niby stresu ale w srodku to siedzi ?
Przerazilem się bo poczytałem w necie a tam czarne scenariusze a ten mój bol tak w sumie z dnia na dzień wyszedł..

Odnośnik do komentarza
Gość też tak miałem

mając 18 lat nie mogłem usiedzieć w ławce szkolnej, ale w dawnej "Przyjaciółce" wyczytałem coś o kąpielach w ziołach. Wpadłem na sposób: przetrząsnąłem kilka "wideł" siana, i z tych ziół zrobiłem wywar ziołowy w balii. W takim wywarze moczyłem plecy leżąc w balii kilkanaście minut. Pomogło. Polecam. Warunek: poprawne RTG kręgosłupa, a tylko bóle mięśniowe pleców. Dodatkowo oczyszczanie organizmu terapią Gersona.

Odnośnik do komentarza

Musi być skierowanie, znajdź taką placówkę, gdzie lekarz w razie potrzeby wypisze skierowanie, pewnie za jakąś odpłatnością.

Jak straciłeś pracę to zgłoś się jako bezrobotny, zasiłku nie dostaniesz
ale będziesz miał ubezpieczenie zdrowotne, wtedy bez problemu zrobisz to badanie na fundusz prawie od ręki.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Może też pij jakieś zioła uspokajające, jak jesteś taki rozdygotany, stres objawia się też dolegliwościami somatyczntymi, więc za bardzo się przejmuj, czas leczy...
Bo pójdziesz do lekarza i jeszcze
niepotrzebnie będziesz się faszerował lekami, przeczekaj, zobaczysz czy coś się wyklaruje, organizm ma zdolności regeneracyjne.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Mega dokuczliwe nie jest już tak kiedyś miałem dostałem coś od lekarza na regulacje i przeszło i też to miało związek ze stresem tak jak teraz, ale fakt, trzeba czasu, ja od paru dni odstawilem wszelkie świństwo, zobaczymy. Plecy bolą dalej czy ćwiczę czy nie, czekam na rtg. To mnie chyba wystraszyło najbardziej. A badania na krew/kal/mocz warto zrobić?
I dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Zastosuj się do 5-ciu poniższych punktów, a pozbędziesz się wszelkich dolegliwości, a nawet chorób:
1 Prawidłowe odżywianie
2. Wysiłek fizyczny rekreacyjny na poziomie potu & wg zasady 3 x 30 x 130
3. Higiena, w tym prysznic hartujący
4.Oczyszczanie organizmu z toksyn
5. Pozytywne nastawienie psychiczne.
Polecam www.vademecum-zdrowia.cba.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...