Skocz do zawartości
Forum

Choroby dróg moczowych - badanie moczu


Gość tusiak000

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Dzisiaj odebrałam wyniki moczu i mam kilka pytań.
1. Mam przewlekły stan zapalny dróg moczowych (nie wiem do końca czego czy cewki, pęcherza, był też pochwy). Zawsze mam bakterie w moczu (mało), rzadko krwinki czerwone (tym razem 8-krotnie ponad normę. Popuszczam mocz, czuje parcie na pęcherz, często chodzę do łazienki i w nocy także. Czy masturbacja (łechtaczki) ma jakiś wpływ na to? Robię to rzadko 1-2 razy na miesiąc, prawie zawsze od razu później idę do łazienki i się podmywam, załatwiam.
2. Mam ponowić jutro badanie moczu a niestety wczoraj się masturbowałam (nie wiedziałam, że będę musiała jutro już je ponowić). Czy to może mieć wpływ na wynik?
3. Mam nieregularne miesiączki tzn nie co 28 dni a tak co 18-28 dni. Miałam badanie moczu i akurat prawie po 3 dniach po badaniu dostałam okres czy przez to miałam 8-krotnie powiększona liczbę czerwonych krwinek?
4. Czy ta kamica nerkowa mogła dać taką liczbę krwinek, czy masturbacja prawie 2 dni przed badaniem?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Głupie to ale martwię się że sobie sama zrobiłam krzywdę tą masturbacja... że może przez to 2 dni (ale czy to mozliwe) było jakieś uszkodzenie przy cewce. No i ten okres ale mówi się że wystarczy do 2 dni przed okresem zrobić badanie a tu był zapas jeszcze 1 dnia.

Odnośnik do komentarza

Związek jest taki, że podraźniona cewka moczowa /piasek, masturbacja/ łatwiej łapie bakterie, z objawów i badań moczu wynika nawracajacy stan zapalny pęcherza, nie ma tu nic do rzeczy okres, choć powinnaś iść do ginekologa z tą nieregularną miesiączką.
Stosuj profilaktycznie probiotyk dopochwowy np. lactovainal , chroni całe okolice intymne przed infekcjami.
Pij też pastę ziołową fitolizynę, dobra zarówno na zakażenie bakteryjne jak i kamicę.
U Ciebie raczej piasek podrażnia drogi moczowe.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję. Muszę iść. Chociaż to nie proste kiedy piecze. Spróbuję ten probiotyk. Antybiotyk co chwile dostawalam ale efekt był krótki aż a końcu przestałam z tym chodzić do lekarzy. Fitolizyne piłam po 3 tyg i robiłam przerwę też na krótko był efekt. Nie wiem jak długo można stosować.

To dobrze że ta krew nie jest z podrażnienia cewki i okresu to wiele wyjaśnia. Zle że jest w ogóle. Aha przy masturbacji boli mnie pęcherz dlatego rzadko to robię. Nie sypiam też z nikim. Podejrzewam że też by bolało jak to stan zapalny. Będę się starała wyjść z tego. Teraz już z urologiem...

Odnośnik do komentarza
Gość krystyna

Tak ja miałam i do tego miałam kamienie na nerkach, ale jak zgłosiłam sie do szpitala mazovia i po kilku wizytach mialam wyznaczony zabieg na rozbijanie tych kamieni laparoskopowo,  wszystko odbyło się bez bólu i teraz krwiomoczu już nie ma. więc krwiomocz był spowodowany przez kamienie 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...