Forum Zdrowie

Co na przeziębienie przy SSRI i benzodiazepinach?

~wx_qz

~wx_qz wpis edytowany

Witam, leczę się na ciężkie ataki paniki citabaxem 10 mg i doraźnie alprazolamem w postaci afobamu 0,25 mg. Trzy dni temu dosyć mocno się przeziębiłem i nie wiem, co mogę zażywać na przeziębienie - przeczytałem przykładowo, że przy ssri nie można pić gripexu. Byłem w aptece i farmaceutka dała mi jedynie paracetamol przeciwbólowo. Biorę jedną tabletkę 500 na noc, żeby chociaż trochę pospać, jaka jest dla mnie maksymalna dawka paracetamolu przy tych lekach? Mogę normalnie wziąć jeszcze jedną tabletkę w ciągu dnia? Czy to możliwe, że to przez łączenie leków antydepresyjnych z paracetamolem boli mnie żołądek? Co jeszcze mogę brać typowo na przeziębienie, czyli katar, gorączkę i kaszel?

Afobamu nie brałem już kilka tygodni, bo ataki paniki są już na tyle słabsze, że nie odczuwam takiej potrzeby, jednakże wolałbym zostawić sobie furtkę w razie nagłego przypadku.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

matiD

matiD

Osobiście nie mam pojęcia co to za słowa i nie słuchałbym się ludzi w internecie, bo nigdy nie masz pewności czy mają rację :p tym bardziej przy pytaniu o leki. Ale mogę polecić jakieś videokonsultacje jeśli już nie chcesz wychodzić z domu. Możesz sprawdzić na lekarzObok na przykład, tam to działa bardzo fajnie.

208217 matid Mężczyzna, 38 lat, Bydgoszcz
~AndziaL

~AndziaL

Popieram! Na LekarzObok możesz bardzo szybko i bez kolejek umówić się na wideo konsultację z lekarzem co jest znacznie bezpieczniejsze niż leczenie na własną rękę czy pytanie o leki w necie. Lekarze są bardzo dokładni i pomocni więc nie ma się czego obawiać.

matiD

matiD

To własnie głównie te kolejki mnie zachęciły do poszukania jakiejś alternatywnej opcji diagnozy. NFZ trzeba zamknąć skoro i tak wszyscy leczą się prywatnie. Podoba mi się też, że mogę receptę odebrać od razu w pobliskiej aptece, bo akurat mają ją w rejestrze :)

208217 matid Mężczyzna, 38 lat, Bydgoszcz
~Masajjjka

~Masajjjka

W Gripexie masz paracetmol i to w dawce 1000mg. Mnie psychiatra powiedziała, że przy eseserajach mogę normalnie gripex wziąć DORAŹNIE. Biorę na co dzien Ascolip, czyli liposomalną witaminę C i tym sposobem wzmacniam organizm zeby nie chorować. Sporóbuj

~mgmg

~mgmg

bierz zwyczajna witamine c, rutinoscorbin, wapno

nie wierz w sciemy lewoskretne i liposomalne (witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, po co pakowac ja do tluszczu, to humbug) i nie umawiaj sie na wideokonsultacje, bo taki lekarz nie rozpozna zapalenia krtani albo zatok i nie bedzie bral odpowiedzialnosci za leczenie.