Skocz do zawartości
Forum

Żylaki w wieku 24 lat :(


Gość Kartagina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kartagina

Dzień dobry, chciałabym prosić o radę, bo jest to problem, z którym nie potrafię się uporać i który mimo usilnych prób rozwiązania go, ciagle się pogłębia. Mam 24 lata i od ok 2 lat obserwuję u siebie pojawianie się żylaków na nogach. Dodam, że jestem osobą szczupłą, regularnie ćwiczącą (w domu, bez obciążeń), odżywiam się zdrowo (dużo warzyw, błonnika, ryb, natomiast bardzo mało mięsa rzeczy ciężkostrawnych i przetworzonych), piję dużo wody, nie palę, alkohol pijam sporadycznie, wysypiam się, nie chodzę w obcasach, nogi staram się trzymać wysoko zawsze kiedy to tylko możliwe, jednym słowem - robię wszystko by żylakom zapobiec. Niestety nic nie działa i zauważyłam ostatnio kolejne żylaki. Byłam u lekarza, który po doplerze stwierdził, ze wszystko z moimi żyłami jest w porządku i nie widzi nic niepokojącego i ze najwidoczniej tak juz mam. Z jednej strony cieszę się, że są zdrowe, ale z drugiej zastanawiam się: skoro tak, to skąd ten problem w takim młodym wieku? Z badań krwi wynika ze, że mam dużą krzepliwość (mieszcząca sie jeszcze w granicach normy ale niewiele brakuje, by ją przekroczyć). Niegdyś brałam tabletki antykoncepcyjne, ale były to kilkumiesięczne okresy brania z kilkumiesięcznymi przerwami. Nigdy nie brałam ich wiele lat bez przerwy, a od ponad roku nie biorę ich wcale. Dodam, że często czuję w ból w dolnej części nóg, zwlaszcza wieczorami, a przy długich lotach samolotem zauważam ze kostki lekko mi puchną. Prawie tego nie widać ale jednak. Jest to dla mnie problem nie tylko estetyczny; wiaże się on rownież z moją „fobią” która mam od dziecka przed wszelkiego rodzaju żyłami, których widok albo dotyk sprawia, ze jestem bliska omdlenia. Dochodzi wiec do sytuacji, w których nie jestem w stanie patrzeć na swoje nogi albo ich dotykać nie dlatego, ze są nieestetyczne, ale dlatego ze doprowadza to do sytuacji, w których jest mi bardzo słabo i niemal mdleję. Niestety boję się inwazyjnych operacji takich jak skleroterapia, a nie wiem jakie inne zabiegi można by w tym przypadku zastosowac. Dlatego bede wdzięczna za wszelkie rady jak mogłabym walczyć z moją przypadłością.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem do Ciebie troche starsza przed ciązą mialam troche niewielkiach pajączków na nogach ktore ukrywałam pod ubraniami. Tez jestem aktywna fizycznie , szczupła mimo wszystko te zylaki pojawiają dalej. Po ciązy to juz był koszmar. Moje nogi wygladały strasznie. Postanowiłam juz nie brać tabletek i stosować maści tylko wybrac sie do spacjalisty. Korzystałam z Kliniki Flebollogii . Przez lekarza zoatł wykonany USG DOPPLER a nastepnie postawiona diagnoza i zabieg skleroterapii. Wszystko sie udało musiałm nosić prez jakiś czas pończochy kompresyjne . To jadnak bylo nie wielkie poświecenie. Bo pozniej moglam jzu bez obaw miec ładne nogi.

Odnośnik do komentarza

katia30i1
Ja jestem do Ciebie troche starsza przed ciązą mialam troche niewielkiach pajączków na nogach ktore ukrywałam pod ubraniami. Tez jestem aktywna fizycznie , szczupła mimo wszystko te zylaki pojawiają dalej. Po ciązy to juz był koszmar. Moje nogi wygladały strasznie. Postanowiłam juz nie brać tabletek i stosować maści tylko wybrac sie do spacjalisty. Korzystałam z Kliniki Flebollogii . Przez lekarza zoatł wykonany USG DOPPLER a nastepnie postawiona diagnoza i zabieg skleroterapii. Wszystko sie udało musiałm nosić prez jakiś czas pończochy kompresyjne . To jadnak bylo nie wielkie poświecenie. Bo pozniej moglam jzu bez obaw miec ładne nogi.

Długo nosiłaś te pończochy?? Od dłuższego czasu myślę o jakimś zabiegu na żylaki bo moje nogi wyglądają okropnie, próbowałam cuda wianków i nic to nie dawało. Nie wiesz czy po tym zabiegu można się opalać? Czy lepiej unikać potem dużego słońca bo na początku czerwca mamy zaplanowany wyjazd do Hiszpanii

Odnośnik do komentarza

~relsia

Długo nosiłaś te pończochy?? Od dłuższego czasu myślę o jakimś zabiegu na żylaki bo moje nogi wyglądają okropnie, próbowałam cuda wianków i nic to nie dawało. Nie wiesz czy po tym zabiegu można się opalać? Czy lepiej unikać potem dużego słońca bo na początku czerwca mamy zaplanowany wyjazd do Hiszpanii

Wiesz kilka tygodni nosiłam te ponczochy ale to wszystko zależy od lekarza jak długo bedziesz musiała je nosić. W Klinice doradza Ci jakie ponczochy kupić i pokarza jak je zakładać. Z tym opalaniem to bym sobie darowała jednak musisz wszystko skonsultować z lekarzem bo kazdy przypadek jest inny.

Odnośnik do komentarza

katia30i1][quote~relsia

Długo nosiłaś te pończochy?? Od dłuższego czasu myślę o jakimś zabiegu na żylaki bo moje nogi wyglądają okropnie, próbowałam cuda wianków i nic to nie dawało. Nie wiesz czy po tym zabiegu można się opalać? Czy lepiej unikać potem dużego słońca bo na początku czerwca mamy zaplanowany wyjazd do Hiszpanii

Przypomniłam sobie, że Klinika ma swoje filmiki https://www.klinikaflebologii.pl/Zakres-uslug/Zabiegi-wewnatrzzylne/Skleroterapia-kompresyjna możesz zobaczyć jak taki zabieg wyglada. Bedziesz spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za namiary na filmiki, pooglądałam trochę i jakoś na spokojniej do tego podchodzę. Ciekawe czy z którymś z tych lekarzy z filmików będę miała do czynienia. U którego lekarza robiłaś zabieg?

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że maxi3vena powinna pomóc. W moim przypadku zaczęłam ćwiczyć, żeby poprawic krążenie żylne, bo często pod wieczór straszcznie bolały mnie nogi, czasami puchęły. Razem z maxi3veną ćwiczenia pomogły. W twoim wypadku pozostaje tylko ona, a zawiera ruszczyk, który poprawia krążenien żylne.

Odnośnik do komentarza
Gość mareczkowa

Możesz też brać kapsułki maxi3vena, wzmacniają ściany żył, zapobiegają też żylakom, działają przeciw obrzękom. Przyjmuję je od jakiegoś czasu bo po pracy puchły i bolały mnie nogi. Teraz jest duża poprawa.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie można nóg opalać po zabiegu, wakacje odpadają, najlepiej na jesień odłożyć dlatego, Oczywiście jeśli jest taka możliwość. Ja po zabiegu nosiłam takie podkolanówki [url=https://venoflex.pl/produkt/podkolanowki-damskie-kokoon/,]https://venoflex.pl/produkt/podkolanowki-damskie-kokoon/[/url],[/url] też młodo mi się pojawiły żylaki. Powiem, że całą zimę nosiłam profilaktycznie, skoro się pozbyłam to nie chcę nawrotów. A wygodnie się chodzi w takich podkolanówkach, teraz mam mniejszy stopień ucisku, po zabiegach wymagany jest większy. Są też na tej stronie co podałam na lato idealne podkolanówki, myślę żeby sobie zamówić. Działają a przecież non stop ich nie trzeba nosić. Chociaż potwierdzam, że są wyjątkowo wygodne, to dobra firma.

Odnośnik do komentarza

a jaką antykoncepcję stosujesz? jak pigułki to może to być za ich przyczyną, ja tak miałam ;( ale całe szczęście szybko zadziałałam no i lekarze pomogli, zmieniłam antykoncepcję na niehormonalną, ale równie skuteczną, mam błonę diafragmę caya łącznie z żelem plemnikobójczym i wszystko jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Gość Daniela28

Ja to maxi3vena brałam jakiś miesiąc, może dłużej. Teraz chyba znów sobie zrobię powtórkę, przesiaduje od rana do nocy przy biurku i dla nóg to na pewno nie jest dobra sytuacja, bo łatwo się w taki sposób dorobić zylaków. Profilaktycznie będę brała co jakiś czas i myślę ze to powinno pomóc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...