Skocz do zawartości
Forum

Zakola w młodym wieku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 i mam pewien problem ze swoimi włosami. Mianowicie zauważyłem że mam zakola większe od moich kolegów i nie wiem czy mam się tym martwić. Dodam że mój tata oraz dziadek nie są łysi lecz też mają lekko widoczne zakola. Natomiast dziadek od strony mamy wyłysiał już w wieku 32 lat. Mam więc pytanie: Czy mam się obawiać że wyłysieje w młodym wieku lub zakola będą się powiększały? Powiem jeszcze że moje włosy są rzadkie i cienkie. Zdjęcie również dodam.

monthly_2018_06/zakola-w-mlodym-wieku_7434.jpg

Odnośnik do komentarza

Jest na to prosta rada: finasteryd (poszukaj w google)

Trzeba zaznaczyć dwie rzeczy:
- To nie jest magiczna tabletka na porost włosów. Można zatrzymać wypadanie tak żeby łysienie nie postępowało, ale odzyskanie już utraconych włosów to już inna bajka, więc nie zwlekaj. Mówię z doświadczenia.
- Finasteryd oficjalnie jest tylko dla dorosłych. To ma związek z dojrzewaniem. Mi dermatolog badała dojrzewanie przed wypisaniem recepty. Inni za to marnowali moje włosy przepisywaniem kosmetyków które nie mogły pomóc.

Jeżeli chcesz zachować włosy to musisz działać jak najszybciej. Nie jest też powiedziane, że pierwszy dermatolog do którego pójdziesz potraktuje cie poważnie (ja byłem u wielu). Wydaje mi się, że potrzebujesz dermatologa dla dorosłych (to jest choroba dorosłych).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...