Skocz do zawartości
Forum

Jak interpretować wyniki rezonansu magnetycznego głowy?


Gość M...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o interpretacje wyniku. może zacznę od początku. Zostałam przyjęta na oddział neurologiczny po utracie przytomności z drgawkami po dwóch dniach wypisałam się na własne żądanie po czym pojawiły się bóle głowy i drętwienie kończyn. po czym Zostałam przyjęta z powrotem na oddział neurologiczny. w opisie rezonansu: W obrębie istoty białej obu półkul mózgu widoczne dość liczne drobne ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2 i TIRM, średnica do około 4 mm zlokalizowane podkorowo pojedyncze w Wieńcu promienistym oraz okołokomorowo predylekcja do płatów czołowych i skroniowych. Żadne z ognisk nie ulega po kontrastowego wzmocnieniu bez cech ograniczenia dyfuzji cząsteczek wody. Intensywność sygnałów istoty białej i szarej struktur podmiotowych móżdżku i pnia mózgu prawidłowa. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego w płacie czołowym prawej półkuli mózgu widoczny wąskie pasmo wzmocnienia jak w przypadku teleangiektazji żylnej poza tym nie uwidoczniono nieprawidłowego wzmocnienia struktur mózgowia. Układ komorowy nadnamiotowy prawie symetryczne nieposzerzony nieprzemieszczony. wodociąg mózgu i komora czwarta nieposzerzone. W obrazach DWI i mapach ADC Nie stwierdza się ognisk ograniczonej dyfuzji cząsteczek wody. Doppler żylny był robiony i wszystko jest w normie tak samo badanie PFO. Obecne objawy to kłucie i bol w palcach rąk i łydek. Bóle gałki ocznej przy czym nie ma pogorszenia widzenia. bóle głowy nadal się utrzymują. zawroty głowy. Bardzo proszę o interpretację tego wyniku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...