Skocz do zawartości
Forum

Zatrucie pokarmowe? coś poważnego?


Arox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ok ponad miesiąc temu zjadłem przez głupotę, choć nie powinienem, surowe mięso z łopatki wieprzowej oraz z indyka razem z jajkiem. Na drugi dzień po zjedzeniu dostałem biegunki o normalnym kolorze, a później była to biegunka wodnista o kolurze żółtym, bardziej śluz bez widocznej gołym okiem domieszki krwi, i biegunkę miałem ¾ razy dziennie. W pierwszych dniach spożyłem tylko węgiel leczniczy i dużo piłem zwykłej wody, więc po 2 tygodniach biegunki była chwilowa poprawa. Miałem 3 razy normalny stolec po tych dwóch tygodniach i niestety nastąpił nawrót biegunki z śluzem, więc udałem się do lekarza pierwsze kontaktu. Przepisał mi na początek Nifuroksazyd bez recepty i antybiotyk REASEC 2x1, do tego probiotyk przez 8 dni. Po REASEC miałem silne zaparcie i trudności w oddawaniu stolca i po kilku dniach po ostawieniu nastąpił nawrót biegunki z śluzem, tzn niepełne wypróżnienie ok 2/3 razy dziennie i słyszałem bulgotanie w brzuchu. Od wizyty lekarza pierwszego kontaktu ściśle stosuje się do diety i przez cały miesiąc do dnia dzisiejszego jem tylko gotowane marchewki, ryż i gotowany pierś z kurczaka, albo udko bez przypraw. Udałem się następnie prywatnie do lekarza Gastrologa i bez wstępnych badań sprawdził mnie, czy przy dotykaniu brzucha mam jakiś ból i jednak nie czułem po tym badaniu żadnego bólu, to przepisał mi antybiotyk Cipronex razem z probiotykiem Enteromax Forte. Antybiotyk stosowałem według zaleceń lekarza 2x1 w odstępie czasu 12h przez 8dni i do tego ścisła dieta, o której wcześniej stosowałem. W trakcie brania antybiotyku była znaczna poprawa, stolec był zbity, normalny niebrudzący, jasnobrązowy i oddawałem stolec raz dziennie. Jedynie podczas podcierania się był żółty ślad na papierze toaletowym. Po skończeniu brania antybiotyku stosuje jeszcze probiotyk Enteromax i dokładniej po 4 dniach wydaliłem stolec rano bardzo miękki i krawędzie były mocno postrzępione, jasnobrązowy i nie była to biegunka.
Żyje w stresie i boje się, że mogę mieć raka jelita w wieku 24 lat i nikt w rodzinie nie ma takich objawów. Jedynie mój ojciec ma zespół jelita drażliwego.
W takim razie, czy powinienem ponownie przed zapisaniem się do gastrologa wykonać jakieś badania, czy lepiej niech lekarz zaleci i co może w moim przypadku być?
PS. Przez ten miesiąc nie miałem żadnej gorączki, wymiotów itd., no może przez jeden dzień przez infekcje gardła i to wszystko. Jedynie przez ścisłą dietę z gotowanym ryżem, gotowanym kurczakiem i marchewkami schudłem 3kg, ''chyba za mało kcal'' i od teraz innych objawów nie odczuwam, oprócz tego dziwnego stolca i nigdy takich problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...