Skocz do zawartości
Forum

Leczenie zaćmy


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie, leczenie na NFZ wiąże się z dużymi kolejkami. Mojej babci wyznaczyli termin na operację zaćmy na koniec 2020 roku… Przecież to niepoważne! Jestem już tak zdesperowana, że zaczęłam szukać innych alternatyw leczenia i pomyślałam o wyjeździe na zabieg do Czech np. do kliniki PROVISUS , gdzie w ramach kontaktu z NFZ polscy chirurdzy leczą wzrok. I w cenie są leki osłonowe, polski opiekun, ubezpieczenie, polska dokumentacja medyczna, możliwość wyboru soczewki lub dopłaty za jej lepszy model. Co Wy sądzicie o takim leczeniu? Kto korzystał? Czy to bezpieczne?

Odnośnik do komentarza

Moja babcia miała operację w Czechach w polskiej klinice One Day Clinic .Tam termin zabiegu nie ma znaczenia. Dają taką soczewkę, która powinna mieć filtr UV oraz filtr światła niebieskiego. Brak filtrów wpływa na rozwój choroby siatkówki AMD. A czasem się zdarza że gdzie indziej dają gorsze. dlatego tak ważną sprawą jest to aby zwracać na to uwagę.

Odnośnik do komentarza

Moja mama miała zaćmę, obuoczną. Zaczęło się dość szybko, od razu jej zachodziły oczy mgłą. I równie szybko się rozwijało. Ona na pewno nie miała jak czekać na zabieg nie wiadomo ile. Nawet tak szczerze nie zapisywaliśmy się w kolejce na NFZ, od razu podjęliśmy decyzję, że pójdzie na zabieg prywatnie. Bo to nawet pewniejsze rozwiązanie jest przecież. Tutaj robią dobrze i szybko takie operacje http://pryzmat-okulistyka.pl/, klinika jest w Gliwicach. Naprawdę mogę polecić, mamą zajęli się wzorowo i sama operacja to było kilkadziesiąt minut. Konsultacja wcześniej to koszt w granicach 250 zł. Zabiegi wyznaczane są naprawdę szybko. Miejsce godne polecenia.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście czas oczekiwania na zabieg w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest przerażający... jeśli tylko ma się możliwość trzeba operować oko prywatnie. W Warszawie tutaj polecam https://operacjezacmy.pl/, przede wszystkim mają doświadczenie w przeprowadzaniu takich zabiegów i do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie. Szybko można uzyskać termin zabiegu a konsultacja jeśli mamy zdiagnozowaną zaćmę jest bezpłatna. Cena zabiegu ustalana indywidualnie ale nie wzrasta w przypadku ewentualnych powikłań w trakcie operacji.

Odnośnik do komentarza

Jedyne skuteczne rozwiązanie, by pozbyć się zaćmy, to poddać się zabiegowi. Nie ma innej rady, trzeba usunąć mętną soczewkę i wstawić nową, dzięki której będziemy dobrze widzieć. I trzeba działać szybko, no bo szkoda zdrowia, stresu i nerwów! Ja, gdy zauważyłam niepokojące objawy, poszłam do mojej okulistki w klinice Dr Nowosielska, a tam już pokierowano mnie dalej – zrobiono badania i zalecono zabieg.

Odnośnik do komentarza

Zaćmę leczy się zabiegiem chirurgicznym i to jedyna skuteczna droga. Ważne, by zgłosić się do lekarza jak najszybciej, żeby zminimalizować ryzyko problemów. Sam zabieg jest krótki i w znieczuleniu miejscowym. Poelcam w tej kwestii https://instytutoka.pl/, bardzo mi pomogli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...