Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być rak jelita grubego czy zwykła hipochondria?


papi118

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 15 lat i od dłuższego czasu chyba cierpie na hipochondrie, "miałam" już zawał serca, raka gardła, raka kości, raka mózgu a nawet raka jelita grubego, później z nim mi przeszło i było okej nie wymyśliłam sobie żadnych nowych chorób, ale niedawno to znowu wróciło i ja już nie daje rady bo boje się że teraz mogę mieć go tak na serio...Mam trudności z wypróżnianiem, nie raz mnie boli brzuch aż tak że niedobrze mi jest ale to może być spowodowane stresem...na ścianie odbytu wyczułam jakby "guza" ale nie boli mnie on i wyczytałam w Internecie że może to być tyłozgięcie trzonu macicy, jednak najbardziej niepokoi mnie to, że mam tak jakby wrażenie ociężałego brzucha, i chyba odkąd przeczytałam że przy tym raku może być taki objaw to od tego czasu mam takie wrażenie...tak bardzo się boje, że naprawdę mogę go mieć, mówiłam o tym mojej mamie a ona mi powiedziała że miałam przecież robione badania i nic nie wyszło...no ale to były te podstawowe jak mocz, morfologia i kał...nie wiem już co mam robić, prawie codziennie przez to płacze i non stop uciskam sobie brzuch żeby zobaczyć czy nie wyczuje jakiegoś guza...pomóżcie mi co mam zrobić, czy mam go tak na serio czy może jednak to wina tej hipochondrii?:(

Odnośnik do komentarza

Raka to ty nie masz. Natomiast jak najbardziej może to być zespół jelita drażliwego - tak często organizm reaguje na stres. Nie jest to nic groźnego, tylko uciążliwego i możesz pomóc sobie sama właściwą dietą, trybem życia, zaprzątnięcia głowy czym innym, niż wyszukiwanie chorób. Jeśli sama nie będziesz się mogła z tym uporać, to są leki na receptę.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj może jakąś dietę sobie zastosować ? ja bym tak zrobiła, bo to może faktycznie taka reakcja jaką opisała moja poprzedniczka. Do tego możesz zastosować jakiś preparat, na przykład intesta, który pomoże Ci w perystaltyce jelit, zawiera maślan sodu, który kojąco wpływa na jelita, poczujesz ulg, na pewno i nie wymyślaj sobie chorób :)

Odnośnik do komentarza

Hipochondria to jedno, ale sprawdź jakie są pierwsze objawy raka jelita grubego - https://pratia.com/rak-jelita-grubego-przyczyny-objawy-leczenie-przerzuty/
Jak na chłodno podejdziesz do tematu to zobaczysz, że w wielu kwestiach jednak się rozmijasz z rakiem. A jeśli dalej się obawiasz to idź do lekarza, oni są najlepszymi doradcami. Moja kuzynka jak miała raka to właśnie pratia jej bardzo pomogła w zwalczeniu choroby. Żyje i ma się bardzo dobrze :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...