Skocz do zawartości
Forum

czy wizyta u fizjoterapeuty ma sens?


Gość qazsedcft

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qazsedcft

od pół roku 'pobolewa' mnie biodro, pachwina, czy cos tam..
czasami boli przez 2 tygodnie codziennie, tak, że czuje to jak chodze, czasami tylko w określonych sytuacjach, a czasami, jak dzisiaj np - nie czuje zupełnie żadnego dyskomfortu, pomimo, że wczoraj bolało dość konkretnie. Jak biegam czy jeżdżę na rolkach, też jest ok.
Rozważam wizytę u fizjo, jednak boję się, że wypadnie ona akurat w ten dzień, kiedy będzie wszystko okej. Co wtedy? Powiem, dzień dobry, tak w sumie to nic mi nie jest..? Sport był mi przez całe życie dość bliski, więc raczej dobrze znam swoje ciało, a pomimo to, w takich 'lepszych' dniach nie jestem w stanie w żaden sposób wywołać tego bólu. Czy fizjo pomimo to, będzie w stanie zdiagnozować co mi jest, a nie popatrzy się na mnie jak na idiote i odeśle do domu? Jest w ogóle jakikolwiek sens umawiać się na wizytę?
ps. nie polecajcie mi wizyty u lekarza ;)

Odnośnik do komentarza
Gość qazsedcft

I fizjo bedzie wtedy w ogóle w stanie mnie zdiagnozowac, jesli nie bedzie zadnych oznak bólowych?

tez myslalam o zwyrodnieniach, ale mam nadzieje ze to jednak nie to, szczegolnie ze do wieku statystycznego czlowieka ze zwyrodnieniami troszke mi jeszcze brakuje.
a ból pojawił sie po kontuzji. Powiedzmy ze cos sobie naciągnełam/ lekko naderwałam (ale w sumie wątpie, bo nie bolało AŻ tak), reszta objawow po kilku tygodniach minela, a to mi uprzykrza zycie do dzisiaj...

Odnośnik do komentarza

Jasne, ze ma sens. Fizjoterapeuta najpierw zrobi wywiad chorobowy, później wykona badanie fizykalne, a potem jeśli posiadasz przejrzy badania obrazowe. Na podstawie tego badania postawi wstępną diagnozę fizjoterapeutyczna. Następnie przechodzi się do terapii i często już na tym etapie weryfikuje się, czy postawiona hipoteza jest poprawna czy nie. Nie ma znaczenia, czy akurat posiadasz objawy czy nie, gdyż w badaniu i tak to wyjdzie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość malinowa_dziewczyna

Generalnie też jestem zdania, że wizyta u specjalisty zawsze ma sens i jest na pewno lepsza niż leczenie się we własnym zakresie. Niestety to szczególnie mój mąż uskutecznia... ale na szczęście ostatnio zgodził się na kinesiotaping. No wiesz... te naklejane plastry, akurat u niego na obrzęki. Ale technik fizjoterapeutycznych jest tyle, że nawet jeżeli codziennie nie doświadczasz bólu czy dyskomfortu to i tak w badaniach wszystko wyjdzie. Gdybyś był ze stolicy to zawsze możesz iść do gabinetu (Warszawa), w którym był mój mąż - może akurat też będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Specjalista zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, kosztuje ale co w dzisiejszych czasach nie kosztuje? Jeśli miałabym kogos polecić, u kogo nie wydasz całej wypłaty i nie będziesz musiał czekac kilku miesięcy na wizytę to z pewnością podrzuciłabym Ci polecajkę żeby odwiedzić mgr Karola Filipa, ale to oczywiście jeśli jesteś z Warszawy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...