Skocz do zawartości
Forum

jaka szczepionka na pneumokoki


Rekomendowane odpowiedzi

Prevenar jest tą opłatną szczepionką na pneumokoki i moim zdaniem jest bardzo dobry. Moje dzieci po niej nie miały odczynów poszczepiennych plus zero chorowania na zapalenie ucha co sie wczesniej czesto zdazało. Mozna ją smiało kupić w aptece, tylko pamietajcie o wlasciwym jej przenoszeniu w specjalnej siatce. Ja wrocicie do domu trzeba ja umiescic w lodówce na srodkowej polce.

Odnośnik do komentarza
Gość Majkabezfoha

Powinni wycofać te ampułko-strzykawki, co do których nie ma pewności. Ludzie wydadzą kasę, narażą dzieci na nieprzyjemności, a sie okaże, że i tak szczepionka nieskuteczna. Z drugiej strony pielęgniarka poda większą dawkę "bo wyciek" i w konsekwencji podana dawka będzie za duża i dziecko narażone będzie na niebezpieczeństwo...:(

Odnośnik do komentarza

pneumokoki to nie tylko ryzyko zapalenia płuc i zapalenie opon mózgowych. Mało kto wie ze pneumokoki sa przyczyną: zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie stawów i kości, zapalenie szpiku kostnego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie otrzewnej, zapalenie wsierdzia i osierdzia, zapalenie prostaty, zapalenie pochwy, szyki macicy i jajowodu.

Odnośnik do komentarza

Badanie płynu płynu mózgowo-rdzeniowego to prawie takie pobranie krwi. Różni się tym, że przez około godzinę od nakłucia pacjent powinien leżeć na brzuchu, a następnie może ułożyć się w pozycji na plecach, nie powinien podnosić głowy, za to pić dużo płynów po badaniu. Po badaniu układu nerwowego pacjent może odczuwać ból karku, głowy, mieć zawroty głowy i nudności. Objawy te wyraźnie nasilają się w pozycji siedzącej i stojącej. Po takim zabiegu należy leżeć w łóżku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...