Skocz do zawartości
Forum

Długotrwałe wzdęcie brzucha


Gość Olga467

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od tygodnia zauwazam dosc spore wzdęcie brzucha do kształtu piłki, towarzyszy temu klucie pod pępkiem i nieprzyjemne skurcze. W lewym dolnym rogu brzucha czuje dosc duza i twarda wypukłoscJestem po przebytych 3 antybiotykach mam grzybice pochwy. Czy to mozliwe ze to grzybica jelit? Martwie sie ze to moze byc objaw ciazy poniewaz spoznia mi sie miesiączka kilka dni.

Odnośnik do komentarza

Potrzebna gastroskopia. Test na nadkwaśność żołądka albo niedokwaśności. No i dieta. Iść do profesjonalnego dietetyka wydać 250zl i będzie na każdy dzień napisana zdrowa dieta. Posłuchać sobie Jerzego Ziębę na YouTube wpisać wzdęcia i jego imię.

Odnośnik do komentarza

Na pewno powiększony brzuch nie może być od kilkudniowej ciąży;(, chociaż test przydałoby się zrobić. Czy w trakcie antybiotykoterapii brałaś probiotyki? Najprawdopodobniej masz zaburzoną mikroflorę jelitową i stąd wzdęcia.Grzybek też mogł się dołączyć. Teraz jogurty naturalne, wyklucz wszelkie słodycze, cukier, kup probiotyki. Jeśli będzie się utrzymywać idź do lekarza, niech zbada i ewentualnie przepisze kurację przeciwgrzybiczą

Odnośnik do komentarza
Gość Angelicca

Po tylu antybiotykach probiotyki trzeba brać jeszcze przez kilka tygodni po zakończonej kuracji - tak mi powiedział gastrolog. Miałam podobny problem - koszmarne wzdęcia i brzuch jak balon :( Teraz zażywam probiotyk, a właściwie symbiotyk, który łączy bakterie z enzymami, bo właśnie braki w enzymach mogą powodować wzdęcia i gazy.
A co do ciąży - najlepiej sprawdzic to u ginekologa i z nim przedyskutowac sprawę probiotyków. Ja w ciąży też je brałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...