Forum Zdrowie

Długotrwałe wzdęcie brzucha

~Olga467

~Olga467

Witam
Od tygodnia zauwazam dosc spore wzdęcie brzucha do kształtu piłki, towarzyszy temu klucie pod pępkiem i nieprzyjemne skurcze. W lewym dolnym rogu brzucha czuje dosc duza i twarda wypukłoscJestem po przebytych 3 antybiotykach mam grzybice pochwy. Czy to mozliwe ze to grzybica jelit? Martwie sie ze to moze byc objaw ciazy poniewaz spoznia mi sie miesiączka kilka dni.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Gomem

~Gomem

Potrzebna gastroskopia. Test na nadkwaśność żołądka albo niedokwaśności. No i dieta. Iść do profesjonalnego dietetyka wydać 250zl i będzie na każdy dzień napisana zdrowa dieta. Posłuchać sobie Jerzego Ziębę na YouTube wpisać wzdęcia i jego imię.

~ambra

~ambra

Na pewno powiększony brzuch nie może być od kilkudniowej ciąży;(, chociaż test przydałoby się zrobić. Czy w trakcie antybiotykoterapii brałaś probiotyki? Najprawdopodobniej masz zaburzoną mikroflorę jelitową i stąd wzdęcia.Grzybek też mogł się dołączyć. Teraz jogurty naturalne, wyklucz wszelkie słodycze, cukier, kup probiotyki. Jeśli będzie się utrzymywać idź do lekarza, niech zbada i ewentualnie przepisze kurację przeciwgrzybiczą

~Angelicca

~Angelicca

Po tylu antybiotykach probiotyki trzeba brać jeszcze przez kilka tygodni po zakończonej kuracji - tak mi powiedział gastrolog. Miałam podobny problem - koszmarne wzdęcia i brzuch jak balon :( Teraz zażywam probiotyk, a właściwie symbiotyk, który łączy bakterie z enzymami, bo właśnie braki w enzymach mogą powodować wzdęcia i gazy.
A co do ciąży - najlepiej sprawdzic to u ginekologa i z nim przedyskutowac sprawę probiotyków. Ja w ciąży też je brałam.

~aleksandraK99

~aleksandraK99

Miałam ogromne problemy ze wzdęciami, z zaparciami. Wyobraźcie sobie, że po długotrwałej walce pomógł mi wreszcie suplement colon c - oczyścił jelita i zadbał o mój komfort.