Skocz do zawartości
Forum

Co robić przy refluksie?


Gość Avc4445

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 22 lata. Od kilku lat męczy mnie zgaga. Nie prowadzę zdrowego trybu życia. Lubię jeść tłuste i słone potrawy. Zazwyczaj kilka godzin po takim posiłku dopada mnie zgaga. Czuje że kwas się podnosi do przełyku i opada, powodując takie ogniste pieczenie. Do tej pory jakoś radziłem sobie z tym. Brałem ranigast albo zapijałem mlekiem lub jakimś kefirem. Nie miałem problemów z przełykaniem . Kilka dni temu, pogorszyło mi się na dobre, po tym jak zamówiłem potrawę z ostrym sosem. Nie wiem czy to może mieć z tym związek, sos nie był jakiś ognisty, jadałem juz kiedyś takie i mialem zwykłą zgagę. Teraz czuję ciągłe pieczenie, i kłucie w przewodzie pokarmowym i żołądku. Nasila się ono gdy pije nawet zwykłą wodę. Gdy zjadłem zwykłą kanapkę czułem ostry ból żołądka, pieczenie przełyku, czułem że to wszystko się cofa. Od paru dni jem tylko kisiel i kaszę na mleku i dolegliwości nie ustają. Mam takie wrażenie jakbym miał poparzony przełyku i żołądek. Czym leczyć te dolegliwości? Mam w domu ranigast, tylko nie wiem czy można go tak długo brać ponieważ brałem go wcześniej jak miałem jeszcze zwykłą zgage. Czy to może samo ustąpić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...