Skocz do zawartości
Forum

Depresja po wypadku samochodowym


Gość Wypadekk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wypadekk

Witam.
Mam 36l. Wydaje mi sie że mam depresję po wypadku samochodowym.
Gdy miałem wypadek (było to niedawno) wylądowałem w szpitalu i amputowali mi 2 nogi. Od tego czasu jestem kaleką. Jestem samotny. Nikt nie może i nie chce się mną zająć. Nie mogę się sam myć ani nic ugotować. Najbliższa mi osoba wyśmiała moje kalectwo i wyśmiała mnie itd. Jestem załamany bo nie mogę wykonywać mojej ulubionej pracy. Czuję się jak bezużyteczna szmata. Sam uważam że od czasu kalectwa jestem nikim. Czasem mam próby samobójcze a czasem chce gdzieś wyjechać tak żeby nikt mnie nie szukał itd. Często zaglądam też do kieliszka. W ogóle nie wychodzę z domu bo się wstydzę kalectwa.

Co mam robić w takiej sytuacji?
Z moją psychiką jest coraz gorzejm

Odnośnik do komentarza
Gość Wypadekk

ka-wa
Czego oczekujesz? Jeśli nie masz rodziny to jedynie opieka społeczna i psycholog może Ci pomóc.

Oczekuje tego że ktoś mi powie ja mam z tego wszystkiego wyjść.
Jak mam to wszystko załatwić skoro nie mogę wyjść na dwór?
Mieszkam w takim bloku gdzie nie ma pojazdu dla inwalidów

Odnośnik do komentarza

Przy pomocy da się wózkiem zjechać po schodach, jeśli nie masz nikogo do pomocy ,zwróć się do opieki społecznej, PFRON czy PCK , wszystkiego możesz dowiedzieć się przecież telefonicznie czy mailowo , gdzie dokładnie przedstawisz swoją sytuację.
Pomogą też Ci na pewno w załatwieniu protez, być może psycholog będzie przychodził do domu, nie wiem.

Na pewno więcej się dowiesz w konkretnych instytucjach niż tu na forum.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Wypadekk

ka-wa
Przy pomocy da się wózkiem zjechać po schodach, jeśli nie masz nikogo do pomocy ,zwróć się do opieki społecznej, PFRON czy PCK , wszystkiego możesz dowiedzieć się przecież telefonicznie czy mailowo , gdzie dokładnie przedstawisz swoją sytuację.
Pomogą też Ci na pewno w załatwieniu protez, być może psycholog będzie przychodził do domu, nie wiem.

Na pewno więcej się dowiesz w konkretnych instytucjach niż tu na forum.

Pisałem już do opiek. Po co psycholog?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...