Skocz do zawartości
Forum

Czy skolioza się pogłębia w dorosłym wieku


Gość Genowa22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Genowa22

W wieku około 10 lat zdiagnozowano u mnie skolioze. W tym czasie miałam duże skoki wzrostu i wtedy kręgosłup się posunął. Co pół roku chodziłam do ortopedy. Nosiłam gorset ( z tych nowych w formie pasów a nie formy) chodziłam na balet, basen. ok 16 roku życia Lekarza powiedział se mój wzrost kostny się zakończył i skolioza nie powinna już postępować.
Miałam wtedy skolioze w formie litery S i stopni 25 i 36

Od tamtej pory nie byłam u lekarza bo nie mówili aby 5o kontrolować. Odczuwam od czasu do czasu ból w mięśniach przy kręgosłupie. Mam 22 lata.

Ostatnio naczytalam się, że skolioza może się pogłębiać. Zmartwilam się bardzo. Nawet zapisałam się do ortopedy ale wiadomo... Kolejki są spore. Idę dopiero w lipcu. Na " oko" gorzej nie jest. Oprócz wystającej łopatki i większego wcięcia po prawej stronie tali nie mam dużych deformacji.

Czy rozciąganie mi zaszkodzi? Jak pływać na basenie żeby nie było gorzej? Jakie ćwiczenia wykonywać? Nikt mi w szpitalu nigdy nie mówilbze powinnam ćwiczyć pomimo zatrzymania deformacji. Czy faktycznie skolioza może się pogłębić w tym wieku? nie wiem co robić :(

Odnośnik do komentarza

Może się pogłębiać ,dlatego powinnaś cały czas ćwiczyć , ćwiczenia rozciągające jak najbardziej wskazane.
Niekoniecznie do ortopedy, wystarczy jak lekarz rodzinny da Ci skierowanie na fizjoterapię ,tam nauczysz się ćwiczyć,
dobrze też jakbyś miała rtg kręgosłupa, lekarz też da skierowanie.
Pływać najlepiej na plecach.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...