Skocz do zawartości
Forum

Przeziębienie, chrypka, kaszel...


Gość darusia01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dwa miesiące temu przeziębiłem się i pozostało mi po tym powikłanie - zapchane uszy. Laryngolodzy dotychczas mówili, że trąbki słuchowe są lekko wciągnięte, miałem zapisany steryd donosowy Avamys a potem Nasonex. Nie mam niedosłuchu, czuję po prostu ucisk w uchu. Miałem także xylometazolin przez 3 dni oraz Rupafin przez 2 tygodnie. Ostatnio padło podejrzenie alergii i skierowanie do alergologa. Pomimo, że nie mam jednoznacznych dolegliwości bólowych to zatkane ucho bardzo przeszkadza w życiu codziennym. Już dwoje lekarzy mówiło mi, że powinno mi przejść po 2 tygodniach i na razie każdy z nich się mylił. Do tego dochodzą historię ludzi, których ta przypadłość trapi przez kilka lat. Nie powiem, że nie wzbudziło to mojego niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Kasel kaszlowi nierówny ;) Moja córka miała męczący kaszel i myśleliśmy, że pomoże syrop bez recepty, ale okazało się, że nie i dopiero inhalacje dały radę. W sumie już po dwóch dniach przestała kaszleć tak mocno, więc uważam, że to szybko zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Gość asssiaaaa

Witam! Od kilku dni miałam chrypę, a dziś całkowicie straciłam głos. W tym czasie jestem przeziębiona. Mam katar i silny kaszel. Obudziłam się rano z flegmą i bez głosu. W nocy kilka razy zbudził mnie kaszel, pojawiła się flegma i musiałam ją odkasłać. Wcześniej kaszel był suchy. Martwi mnie ta utrata głosu. Czy w miarę ustępowania przeziębienia głos wróci? Na kaszel zrobiłam sobie syrop z cebuli. Jak długo może mi dokuczać mokry kaszel?

Odnośnik do komentarza

Witam! Od kilku dni leżę w łóżku z grypą. Mam wysoką gorączkę, dreszcze, łamie mnie w kościach. Dokucza mi silny katar, ból gardła i mokry kaszel. Leczę się domowymi sposobami. Słabo się czuję. Mam całkowicie zatkany nos, przytkane uszy od kataru. Od częstego kasłania boli mnie klatka piersiowa. Mam flegmę, której nie mogę w całości odkasłać. Po ilu dniach będzie wyraźna poprawa? Jak długo może mnie męczyć mokry kaszel?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od wczoraj mam bardzo duży katar i kaszel. Gardło mnie boli pol dnia potem przestaje i zaczyna. Kaszel jest jednak suchy lecz przy nim mam przenikliwy ból od gardła do pod klatką piersiową.trwa on kilka sekund. Co to może być?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od wczoraj mam bardzo duży katar. Gardło mnie boli przez pół dnia potem przestaje. Kaszle bardzo dużo jest do raczej suchy kaszel lecz przy nim boli mnie przenikliwie od gardła do pod klatką piersiową.trwa to kilka sekund i pulsuje. Jestem osłabiona i chyba mam lekko podniesioną temp.

Odnośnik do komentarza
Gość karooola

Przeziębienie, grypa? Na gardło stosuj amol. Od częstego kaszlu może boleć klatka piersiowa, suchy kaszel jak najbardziej podrażnia gardło i wtedy czujesz ból. Na kaszel możesz spróbować syrop z cebuli. Cały czas kaszlesz na sucho czy kaszel się zmienia i jaką masz temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Gość eweelaa

Witam! Od kilku dni drapie mnie w gardle oraz kaszle na sucho a za 3 dni mam śpiewać na występie. Drapanie w gardle trochę przeszkadza. Piję herbatę z sokiem malinowym, ale nadal czuję drapanie. Kaszel probuję zahamować syropem z cebuli, ale nie przechodzi. Jak się szybko podleczyć? Czym zahamować kaszel?

Odnośnik do komentarza
Gość Milena198631

Witam może ktoś mi pomoże wzięłam dziś 4 dawkę antybiotyku klacid cały dzień pieką mnie policzki i oczy temperatura od 36 do 37 czy ktoś wie czym to może być spowodowane i jak długo może być stan podgorączkowy ? Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam siły dziękuję

Odnośnik do komentarza

Dwa tygodnie meczylam sie z suchym kaszlem a od trzech dni zrobil sie duszacy z ropnym odkrztuszaniem, dodatkowo towarzyszy stan podgoraczkowy i bol gardla. Karmie 5 miesiecznego syna piersia. Czasami zdarza sie tez klucie w klatce piersiowej i piersiach. Czy powinnam sie martwic? Z racji ze karmie piersia biore tylko tabletki i syrop "Prenalen" ktore nic nie pomagaja

Odnośnik do komentarza

Tyle czasu męczysz się z kaszlem i jeszcze nie byłaś u lekarza? Też tak miałam i zwlekałam aż nabawiłam się zapalenia oskrzeli. Zbagatelizowałam kaszel i drapanie w gardle, a infekcja się rozwijała. Na kaszel z flegmą wypróbuj syrop z cebuli, a na ból gardła okład na szyję z gotowanego ziemniaka. Nie ma na co czekać, dla swojego dobra i dla dobra dziecka od razu udaj się do lekarza i napisz co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Gość liiiiliiiiana

Witam! Dwa tygodnie męczyłam się z suchym kaszlem, a od paru dni mam wilgotny, głęboki kaszel. Dodatkowo towarzyszy mi ból gardła, mam gorączkę i jestem osłabiona. Czasami odczuwam ból klatki piersiowej. Leżę w łóżku, biorę syrop na kaszel i leki przeciwgorączkowe, ale nie bardzo pomagają. Okropnie kaszle. Czy to może być grypa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...