Forum Zdrowie

Przeziębienie, chrypka, kaszel...

~darusia01

~darusia01

Witam! Kilka dni temu głos odmówił mi posłuszeństwa, a za 3 dni mam występ. Niestety mam chrypkę, towarzyszy mi kaszel i drapanie w gardle. Rano obudziłam się z zalegającą wydzieliną i musiałam odkasłać flegmę. Piję dużo herbaty z sokiem malinowym, a na kaszel biorę syrop z cebuli. Jak się szybko podleczyć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~taxomasa

~taxomasa

co dajecie swoim dzieciom na kaszel? syn mial zapalenie oskrzeli i chociaż przesżło już po lekach, to ciągnie się mu ten kaszel, już nawet syropów nie chce pić, co mogło by pomóc?

ka-wa

ka-wa

Najlepszy i najsmaczniejszy, nie tylko dla dzieci, jest sok z buraczka czerwonego, robi się jak z cebuli, najlepiej wykorzystać w jednym dniu, codziennie robić świeży.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń
~jasminc

~jasminc

najlepiej pójsc z dzieckiem do lekarza, na każdym syropie masz info ze jak przez 3-4 dni nie pomaga trzeba skonsultowac sprawe z lekarzem, tez sie tak ostatnio leczylimy, dopiero jak przepisal budixon neb do inhalacji to coś ruszyło, kaszel się uspokoił, syn sie ma lepiej, w noy już spi normalnie

~livvvia

~livvvia

mój roczny synek ciągle kaszle, byliśmy niedawno u lekarza i osłuchowo nic nie słyszać było, podobno ten kaszel to z kataru, którego nie ma aż tak mocnego, jak mogę mu w tym kaszlu ulżyć? Mam w domu inhalator czy inhalacje z soli fizjologicznej samej coś mogą dać? jutro znów idę do lekarza bo młody w nocy płacze, budzi się z kaszlem

~c...l

~c...l

Dzień dobry, mam gardło lekko obrzmiałe i troszkę drapie i dreszcze też są a gorączka to 37

~d...m

~d...m

Od dwóch dni męczy mnie nieustanne kręcenie w nosie. Uczucie które zawsze mamy przed kichnięciem męczy mnie dosłownie bez przerwy. Krople nie pomagają..

~zakatarzona

~zakatarzona

na drapanie w gardle pomaga grzane piwo... może grypa Cię rozkłada, czy masz jakieś inne objawy jak katar lub kaszel?

~toooosiiiiia

~toooosiiiiia

Witam! Od tygodnia mam chrypkę i mokry, odrywający się kaszel. Kaszel bardzo mnie męczy. Biorę syrop, ale nie bardzo pomaga. Cały czas zalega mi flegma i często ją odkrztuszam. U lekarza już byłam i to infekcja wirusowa, a mokry kaszel niestety nie mija. Codziennie rano odkasłuje spore ilości flegmy. Od gwałtownego kaszlu czuję ból w klatce piersiowej. Co pomoże na odrywający się kaszel? Czy konieczna jest ponowna wizyta u lekarza?

ka-wa

ka-wa

Stosuj naturalne sposoby na przeziębienia, jak czosnek, miód cytryna, sok malinowy, amol itp., na kaszel dobry jest sok z czerwonego buraka, robiony jak z cebuli.

--

Szanuj zdanie innych...

~toooosiiiiia

~toooosiiiiia

Na początku stosowałam domowy syrop z cebuli, ale nie widziałam różnicy. Potem poszłam do apteki po syrop i efekt jest taki, że coraz częściej odkasłuje flegmę. Nie wiem już co robić.

ka-wa

ka-wa

To dobrze ,organizm oczyszcza oskrzela, jeśli kaszel nie zmniejszy się, za tydzień wybierz się do lekarza.

--

Szanuj zdanie innych...

~toooosiiiiia

~toooosiiiiia

a czy to dobrze, że rano odkasłuje spore ilości flegmy? Zalega mi wtedy mnóstwo flegmy i gwałtownie kaszlę. W ciągu dnia choć często odkasłuje flegmę to lżej niż rano.

ka-wa

ka-wa

To jest normalne, bo przez noc się uzbiera.

--

Szanuj zdanie innych...

~lilili

~lilili

Powinno przejść, powiem Ci, że ja chorowałam CAŁY styczeń.. Też była to infekcja wirusowa.
Codziennie jadłam posiekany czosnek, zapijałam herbatą z miodem i cytryną lub herbatą imbirową (dobra z lidla).
Robiłam inhalacje, dobry jest np. olejek herbaciany (apteka 4 zł)
Poza tym marzyłam o bańkach, ale nie zrobiłam;) a pomogły by. 3maj się

~toooosiiiiia

~toooosiiiiia

Póki co od tygodnia mam ten odrywający się kaszel. Miejmy nadzieję, że w końcu zacznie ustępować, bo nie widzę męczyć się tak cały miesiąc. Nie przepadam za czosnkiem.

~mmoooniiiia

~mmoooniiiia

Witam! Od 2 tygodni dokucza mi mokry kaszel. Lekarz stwierdził infekcję wirusową i przepisał syrop, który nie pomaga. Na początku pokasływanie dało się wytrzymać. Najpierw co kilka godzin atak kaszlu, a od 3-4 dni kaszlę praktycznie bez przerwy głębokim, wilgotnym kaszlem. Kiedy już wydaje się, że wydzielina porządnie odkrztuszona, oddycham z ulgą, a tu za minutkę kolejny atak kaszlu. Potrzebuję odzyskać formę, mam dość mokrego kaszlu. Próbowałam już syrop Flegamina, syrop Flavamed, syrop Mucosolvan, syrop sosnowy i prawoślazowy - efekt zerowy. Klatka piersiowa boli mnie od gwałtownego kaszlu. Kasłam często, ale to, co teraz się dzieje to wielka przesada! Niby problem banalny, ale strasznie męczący. Co Wam pomogło na uporczywy, mokry kaszel?

~wiesia00

~wiesia00

Miałam podobnie, bardzo kasłałam na mokro. W końcu poszłam do lekarza i po osłuchaniu okazało się, że to były oskrzela.

~lilili

~lilili

~mmoooniiiia
Kiedy już wydaje się, że wydzielina porządnie odkrztuszona, oddycham z ulgą, a tu za minutkę kolejny atak kaszlu. Klatka piersiowa boli mnie od gwałtownego kaszlu.

rzeczywiście musisz się męczyć. Ja aż tak intensywnie nie kaszlałam, ale też się swoje przemęczyłam. W każdym razie jeżeli to wirusowe, to musisz to przeczekać.
Syropy nie bardzo mi pomagały, jakąś ulgę przynosił pectosol. Inhalacje możesz robić na dolne drogi oddechowe nebulizatorem. Kąpać się z olejkiem herbacianym lub się inhalować.
Teraz jest fala okropnie zjadliwych wirusów, pisali w GW.

~HalinaHalina

~HalinaHalina

Mnie rozłożyła grypa i też dokucza mi mokry kaszel więc coś o tym wiem.

~milenaaaaa

~milenaaaaa

Witam! Od tygodnia boli mnie gardło, mam chrypę i katar. Katar zaczyna już powoli ustępować. Kilka dni temu doszedł również kaszel. Kaszel suchy, łaskoczący. Męczy mnie takie pokasływanie. Czym zahamować kaszel?