Skocz do zawartości
Forum

Wysoki poziom prolaktyny u kobiety


Gość Madzialena25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madzialena25

Witam, zrobiłam szereg badań hormonalnych z uwagi na trądzik na twarzy, szyi, dekoldzie i plecach, jest to w zasadzie taka kaszka i cysty pod skórą. Oto wyniki:
Testosteron 0.46 ng
Estradiol 60.9 ng
Progesteron 17.07 ng
Prolaktyna 41.89 ng
Testosteron jest obniżony, a prolaktyna dużo podwyższona (norma 6-29ng). Zastanawiam się do jakiego lekarza się udać i czy faktycznie prolaktyna może być przyczyną tej kaszki. Mam 25 lat, ponadto od 2013 roku lecze się na niedoczynność tarczycy, wynik z grudnia to 3.75. Biorę Euthyrox 50.
Proszę o porady, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ginekolog/endokrynolog. Sam wynik tsh nie obrazuje pracy tarczycy, regularnie trzeba wykonywać usg i chociaż ft3, ft4. Trądzik pod postacią cyst jak najbardziej może mieć podłoże hormonalne. Jak wyglądają Twoje miesiączki? Robisz regularnie usg ginekologiczne? Być może masz policystyczne jajniki.
Bez lekarza się nie obejdzie. W celu pozbycia się trądziku mogą być zlecone retinoidy doustne.

Odnośnik do komentarza
Gość Madzialena25

Mam co 32 dni. Mam też guza na jajniku potworniaka. Zapisałam się wstępnie do dermatologa, ale endokrynolog oczywiście po tej wizycie też. Policystycznych jajników nie mam, nic lekarz nie mówił na ten temat przy USG

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...