Skocz do zawartości
Forum

Problemy z trawieniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 33 lata i aktualnie 80 kg wagi. Niestety od jakiegoś czasu borykam się z problemem zdrowotnym. Chodzi głównie o to iż często bezpośrednio po jedzeniu ( 5-10 minut ) zaczyna rosnąć mi plus i robi mi się słabo, kręci mi się w głowie. Czasami jest w porządku. Jem już dość małe porcje i to w dodatku omijam ciężkie jedzenie. Podczas takiego wzrostu pulsu odczuwam lęk jakby miał za chwile zejść. Czasami puls i uczucie lęku pojawia się w momencie jakby coś zaczęło przemieszczać mi się w brzuchu. Do tego dochodzi przelewanie się w brzuchu, wzdęcia które czasami mam wrażenie że wracają z powrotem do jelit zamiast. Czuję że mam dużo mniej werwy i siły niż w poprzednim roku. Schudłem od września poprzedniego roku z 97 kg do 80 kg. Czasami czuję takie ssanie w żołądku i w jelitach. Przy oddawaniu stolca swędzi mnie odbyt i czasami w ciągu dnia również. Ostatnio zrobiłem sobie badania krwi, EKG, USG jamy brzusznej, ciśnienie 125-130 na 80 -85 i niby wszystko w normie.W listopadzie tamtego roku miałem gastroskopię i zdiagnozowano zapalenie dwunastnicy. Brałem prazol przez 4 tygodnie i objawy troszkę ustąpiły lecz dalej nie byłem w stanie normalnej porcji tak jak to było dawniej ponieważ od razu pojawiał się wysoki puls. Bolą mnie stawy u nóg i czasami trochę głowa szyja i kręgosłup. Nie cierpię na dolegliwości bólowe brzucha ani nie ma biegunek ani wymiotów. Po ostatnich badaniach lekarz stwierdził że to być może na tle nerwowym i powiedział żebym kupił sobie takie tabletki do ssania Validol. Biorę 3 razy dziennie i może jest ciut lepiej. Dodam jeszcze że przed tymi objawami które pojawiły się we wrześniu tamtego roku oczywiście lubiłem sobie wypić wieczorem piwko lub dwa a teraz jakoś nie mogę bo po wypiciu jest mi niedobrze słabo i wali mi serce jak oszalałe. Proszę o jakieś wskazówki i porady ponieważ chciałbym wrócić do dawnego JA a na tą chwilę to jest raczej męczarnia i udręka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...