Skocz do zawartości
Forum

Włosy wypadają garściami


Gość Ineza12

Rekomendowane odpowiedzi

Włosy wypadają mi garściami. Przy samym myciu ich wypada mi kolo 50-60 plus później czesanie to kolejne 30 gdzie kiedyś miałam.mocne i wypadało ich znikoma ilość.

Ponoć mam LZS i to dlatego. Co prawda nie mam blizn. Mam parę plamek na skórze głowy które zaogniaja się i gdy używam szamponów to łagodnieja. Teraz mam czysta skórę głowy ale są takie górki ( czuje je tylko pod palcem).
Dermatolog przepisała mi tylko stieprox i dodatkowo jakiś szampon przeciwlopiezony do wyboru...

Używam plastrów evra juz 3 miesiące.
Włosy wypadają od ok roku. Myślałam że po antykoncepcji będzie lepiej bi juz kiedyś wypadały i gdy zaczęłam.brac tabletki to włosy były piękne i silne.
Wypadają od ok lutego/ marca i nie mogę tego zahamować. Nie wiem już co robić. Mam naprawdę przerzedzone włosy na całej głowie. Rosną wolniej. Przez chwilę widziałam tzw babyhair przy czole ale znów jakby ich nie było. Kitka jest o połowę mniejsza i ogólnie mając, czesac tych włosów jest mniej. )( a ja nigdy nir mogłam dir pochwalić gestymi włosami dlatego mnie to bardzo martwi) .

Chce mi się płakać za każdym razem gdy myje włosy. Czy te włosy odrosną?
Może ktoś z was ma pomysł co zrobić, aby te włosy wzmocnić, ożywić. Może jakieś inne specyfiki? Ręce mi opadły a tao naprawdę teraz dopiero zdalam sobie sprawę, ile już straciłam....

Odnośnik do komentarza

Badania hormonów były. Krew i żelazo tez. Ja również biorę witaminy i biotyne w formie pitnej. Jem owoce. Wiec raczej to nie kwestia anemii... Dlatego już mam pustke w głowie bo skoro używam szamponów, uzupełniam witaminy ni dbam o włosy ( olej nakładam żeby je nawilżyc, robię maski z gotowsnego siemienia lnianego i nic... Nie widzę poprawy w wypadaniu. Wypadają jak wypadały tyle ze ostatnio zauważyłam że jest ich naprawdę mniej.

Kiedyś gdy zaczęłam brać hormony to włosy odzyly, od razu przestały wypadać bo lojotok się uspokajal. Teraz nie ma reakcji oprócz tego,że włosy wolniej się tluszcza :(

Boje się ze nie odrosną. Ze będą tak dalej wypadać. Juz podcielam włosy do ramion ( kiedyś miałam prawie do pasa).
A do trychologa idę dopiero za miesiąc

Odnośnik do komentarza

Tsh u mnie zawsze było w górnej normie. Jedni uważali ze to źle bo jestem za młoda. Inni ze skoro w normie to ok.
Na początku myslano ze mam problem z Tarczyca ale gdy sprawdzono moje wyniki z kilku lat do tylu ( kiedy włosy przestały wypadać jak brałam hormonalne tabletki to stwierdzono ze mam taką urodę) do wizyty u trychologa ( bo to pani dermatolog i trycholog) zamierzam zrobić jeszcze świeże wszystkie badania z tsh hormonami witaminami itp.

Ale nie ukrywam ze to zagadka dla mnie czemu te włosy tak wypadają :(

Odnośnik do komentarza

TSH nie jest hormonem tarczycy! Jeśli TSH jest w górnej granicy to jest to wskazanie do badania FT4 - właściwego hormonu tarczycy. Podejrzenie niedoczynności tarczycy.

Nawet jeśli TSH jest w górnej granicy normy może występować niedoczynność tarczycy, trzeba to potwierdzić badaniami. Polecam wykonać FT4 w najbliższym czasie, dopiero wtedy możesz powiedziec że masz zdrową tarczyce i to nie na 100% tylko na 90%.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...