Skocz do zawartości
Forum

Rezonans magnetyczny kręgosłupa


Gość mietox

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam dwa miesiące na rezonans kręgosłupa lędźwiowego na nfz. W międzyczasie bardzo nasiliły mi się dolegliwości odcinka piersiowego. ( zacząłem wykonywać cięższą pracę fizyczną) Po całym dniu pracy boli mi z lewej strony kręgosłup w odcinku piersiowym, a oprócz tego plecy, łopatka i trochę bark i ramię. Kłuje też w klatce piersiowej przy głębokim wdechu. Jeżeli mam badanie odcinka lędźwiowego to jak poproszę żeby zobaczyli odcinek piersiowy to mogą to zrobić? Jak wygląda to badanie? Z tego co widziałem na filmach to można prześwietlić człowieka całego. Można chyba też robiąc odcinek lędźwiowy zobaczyć czy w piersiowym nie ma nic poważnego.

Odnośnik do komentarza

Boli mnie kręgosłup od jakiegoś czasu. Ostatnio więcej pracuje fizycznie i ból się nasilił. Ból jest w okolicach odcinka lędźwiowego i piersiowego. Chcąc to zlokalizować, żona próbowała policzyć który to krąg. Gdy doszła do tego kręgu i przycisnęła od lewej strony to ból aż zwala z nóg. I tak za każdym razem. Promieniuje wtedy na całą lewa część pleców i się utrzymuje. Dodatkowo kłuje mnie w klatce piersiowej przy głębokim wdechu i po wysiłku boli lewa łopatka. Niedługo mam rezonans odcinka lędźwiowego z powodu niewiadomego pochodzenia bólu lewego piszczela. Ale nie wiem czy ból o którym pisze nie jest w odcinku piersiowym. Jak zlokalizować odcinek piersiowy i lędźwiowy? Co może być przyczyną moich dolegliwości? Wybieram się do fizjoterapeuty. Czy bez zdjęcia będzie potrafił określić co mi dolega? Jeszcze dodam że ból jest gdy naciskam od lewej strony. Gdy od prawej to nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza

Będę miał rezonans odcinka lędźwiowego. Ból jest na granicy lędźwiowego i piersiowego. Gdyby był w piersiowym to ten rezonans to obejmie? Lekarze bez dotykania mówili smarować żelami przeciwbólowymi więc szukam rozwiązania na własną rękę

Odnośnik do komentarza

Sami z własnej woli w pracowni nie zrobią rezonansu odcinka piersiowego. Trzymają się ściśle okreslonej granicy i chocby nie wiem co tam było ,pani powie - koniec zakresu badania. Jezeli lekarz byłby na tyle dobry i dopisał odcinek piersiowy,to niestety skierowanie jest już w pracowni. Poza tym nie zawsze od razu konieczny jest rezonans. Może na razie wystarczy RTG. Najwyzej później uzupelnisz. Za rady typu smarować,podziękuj. Smarowanie,to nie leczenie.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Mogę powiedzieć jak to wygląda z technicznego punktu widzenia wykonania badania MR kręgosłupa.
Niektóre placówki wykonują tzw badanie "całego ciała", wtedy widoczny jest również cały kręgosłup, ale będzie to mniej dokładne badanie,- prawdopodobnie nie we wszystkich płaszczyznach przekroje, grubsze warstwy przekrojów, niż skupienie się tylko na danym odcinku kręgosłupa. Nie jest możliwe zobrazowanie "dodatkowo" odcinka piersiowego "przy okazji" wykonywania lędźwiowego (i vice versa). Można zapisać się na badanie 2 odcinków kręgosłupa, czyli są to dwa osobne badania, czas badanie 2 razy dłuższy oraz jeśli wykonujemy prywatnie musimy zapłacić za dwa badania.
Jeśli martwi się Pan, może rozważyć powrót do lekarza, może da również skierowanie na ten drugi odcinek albo zaleci coś innego? Może te bóle nie są związane z kręgosłupem? Ale tego już nie umiem powiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...