Skocz do zawartości
Forum

Wysoki puls przy leczonym nadciśnieniu.


Gość Autorkapostu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Autorkapostu

Nadciśnienie tętnicze leczę od listopada ubiegłego roku.
Wczesniej, a dokładnie od czasów gimnazjum ciśnienie było podwyższone, czasem mniej, czasem bardziej. Zawsze tłumaczono to 'zdenerwowaniem przy pomiarze'.
Dopiero teraz, mając 22 lata zdecydowałam się na leczenie.
Zażywam TENAXUM 1mg raz dziennie rano. Po około dwóch miesiącach ciśnienie jest mniejsze, tzn ze sięgającego do 180, spadło do maksymalnie 140, nigdy nie przekracza tej granicy. Są dni kiedy jest książkowe i są dni kiedy jest trochę ponad normę. Lecz jedna rzecz nie daje mi spokoju. Wysoki puls - przy każdym pomiarze w granicach 90-120. Odczuwam niepokój i pewien rodzaj leku, tak jakby zaraz coś miało się wydarzyć, delikatne kłucie w okolicach mostka, ciężkość oddechu, tak jakby coś siedzialo mi na klatce.
Nie pije alkoholu ani nie pale papierosów. Pije do 2 kaw dziennie. Prowadzę umiarkowana aktywność fizyczną.

Odnośnik do komentarza
Gość Autorkapostu

Kingak2. Dziękuję. Z tego co wyczytałam w internecie, nie można łączyć tych leków z rylmenidyna. A właśnie taką postać ma lek, który ja zażywam na nadciśnienie...
Wizytę u lekarza prywatnie mam umówioną na kwiecień, niestety są długie kolejki. Może uda mi się wcisnąć na wcześniejszy termin, albo skonsultuje się z kardiologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Autorkapostu

Tak, biorę leki cały czas... Właśnie mając ciśnienie około 160/90 nie czułam się źle, czasami byłam wewnętrznie rozstrzęsiona i czułam niepokój. Przy ciśnieniu ok 130/70 mam zawroty głowy i czuje się ospala. Tylko ten puls... Serce mi kolacze w dzień... I kolatania wybudzaja mnie w nocy, jestem wtedy przestraszona i mam wrażenie jakby złego miało zaraz się stać.

Odnośnik do komentarza
Gość Autorkapostu

Codziennie wypijam jedna albo dwie parzone kawy, z mlekiem bez cukru :D
A tak na poważnie, myślę że ka-wa może mieć rację z tym, że lek który biorę nie pasuje mojemu organizmowi... Gdzieś kiedyś czytałam że różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym, a rozkurczowym prawidłowo powinna wynosić ok 40-50. A ja zawsze tę różnicę mam dużą. Trochę mnie to martwi, bo jak wiadomo nadciśnienie które się waha jest bardzo niebezpieczne. Nie chciałabym mieć w tym wieku zawału, czy udaru. Ciekawa jestem co powie mi lekarz... Postaram się jak najszybciej umówić ja wizytę.

Odnośnik do komentarza

Tak, tylko w takim wieku faszerować się dodatkowymi lekami...
Ja może jestem przeczulona na tle takiego nadciśnienia u ludzi młodych, bo mam w głowie przypadek młodej dziewczyny u której było to objawem tętniaka mózgu, lekarze też tylko zapisywali leki.
Dlatego mówię o diagnostyce, żeby najpierw wykluczyc inne przyczyny.
Nie mam na celu straszenia Ciebie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Autorkapostu

Wiadomo, różne rzeczy 'siedzą' w ludzkim organizmie, będę się starała dotrzeć do przyczyny tego nadciśnienia... Wszystkie posty wzięłam do siebie. Tym bardziej się teraz boję, ponieważ pojawił się u mnie nowy 'objaw'. Mianowicie błyski przed oczyma, widzę je nawet, wtedy gdy mam zamknięte oczy. Mam wrażenie jakbym z zamkniętymi oczami patrzyła na wybuchy fajerwerków bądź na światło spawalnicze... Błyski pojawiają się po zmroku.
Może to ma jakieś znaczenie - jestem wcześniakiem, dwa miesiące przed terminem. Wad rozwojowych nie mam, nie wykryto u mnie żadnych zmian w mózgu/sercu w dziecinstwie. Poza tym, że zaraz po urodzeniu wykryto /niewielką cyste w lewym placie naczyniowym/ - taki zapis widnieje w dawnej książeczce zdrowia. Później już nikt mnie nie badał jakoś szczególnie... Czy to może mieć związek z prawdopodobieństwem że mam coś w głowie? Nigdy nie dopuszczałam tej myśli do siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...