Skocz do zawartości
Forum

Gorzki posmak w ustach


Gość t...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie czy gorzki posmak w ustach to objaw refluksu?Z badań które zrobiłem rtg przełyku-znaczny refluks p-z, gastroskopia- luźny wpust do żołądka, wątroba ok, woreczek żółci owy ok,biorę Controloc 40,ale ciągle mam gorzki posmak i odbija mi się czesto, mam jeszcze pytanie czy zabieg Stretta wykonują w Poznaniu lub Wielkopolsce, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość Autor postu

Witam,wyniki gastroskopi: przełyk niezmieniony, wpust luźny, zmieniony zapalenie.Linia Z uniesiona.Na godz.13-ej fałd wartowniczy z nadzerka o dl.10mm na szczycie. Żołądek napięty zawiera niewielką ilość wodojasnej treści płynnej.Blona śluzowa żołądka prawidłowa. Odzwiernik okrągły sprawny.Inwersja na kącie żołądka -dno żołądka prawidłowe, wpust luźno obejmuje endoskop.Opuszka i cześć pozaopuszkowa dwunastnicy prawidłowe.

Odnośnik do komentarza

"wpust luźny, zmieniony zapalenie" sugeruje refluks. Objawy też.

Jak pomaga ten Controloc 40? Próbowałeś inne leki?
Controloc należy do leków z grupy inhibitorów pompy protonowej, czasem same nie wystarczają i trzeba je wspomóc H2 blokerami. Ale, żeby coś więcej doradzić musisz szczegółowiej opowiedzieć jaką historie miałes z lekami i jak działały.

Odnośnik do komentarza
Gość Autor postu

Witam, z leków jakie brałem to Emanera, Zirid, Prokit i jeszcze jeden ale nazwa wyleciała mi z głowy. Nie było poprawy więc zapisano mi Controloc 40 bo wyczerpala się możliwości farmakologiczne.Na początku miałem nudności (często nawet bardzo czesto) , odbijanie, pieczenie. Po Controlocu pieczenia nie ma(jak odstawie to zgaga wraca) ale często mi się odbija i czuję gorzki posmak w ustach. Śpię prawie na siedząco, nie obiadam się, nie pije kawy, alkoholu, nie palę. Samo chyba nie przejdzie więc pomału zastanawiam się nad zabiegiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli sam Controloc 40 pomaga to jest dobrze. Controloc 40 jest "średnim uderzeniem" w chorobę. Jeśli pomaga sam inhibitor pompy protonowej (grupa leków do których należy Controloc, Emanera) to proponuje po konsultacji z lekarzem zastosować naraz inhibitor pompy protonowej i h2 bloker. Czyli dwa leki. To będzie "ciężkie uderzenie" w refluks.

Może to pomoże. Ale pamiętaj że h2 blokery nie można stosować ciągle. Lekarz dobierze dawki - oby jak najmniejsze które pomagają. Przykładowym h2 blokerem bez recepty jest Ranigast.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...